به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری در مراسم چهلمین روز ارتحال مرحوم حجت‌الاسلام و المسلمین نجف نجفی روحانی مسئول سابق دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عتبات که به صورت مجازی و از سوی دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت برگزار شد اظهار کرد: در سن نوجوانی که تصمیم به تحصیل در حوزه علمیه قم را داشتم، به مسجدی در محل خود می‌رفتم که امام جماعت آن حجت‌الاسلام موسوی نام داشت، منزل او در دوران پیش از انقلاب محل و مأوای مبلغان بود و بسیاری از مبلغان از خانه ایشان مأموریت تبلیغی خود را دریافت می‌کردند و به مناطق مختلف اعزام می‌شدند.

وی افزود: آن امام جماعت به ما می‌گفت از بین مبلغان استان قم، حجت‌الاسلام نجف نجفی جزو روحانیونی است که مردم به شدت از تبلیغ او رضایت دارند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با اشاره به ویژگی‌های مرحوم نجفی خاطرنشان کرد: روحیه انقلابی او بیش از دیگر خصوصیات جلوه‌گر بود، انقلابی‌گری در شخصیت فردی و اجتماعی او به ویژه در امر تبلیغ هم دیده می‌شد.

وی ادامه داد: در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی هم مرحوم نجفی در منابر و مساجد به آگاهی‌بخشی می‌پرداختند و سعی در تبیین آرمان‌های نهضت اسلامی داشتند.

اسکندری با بیان اینکه مرحوم نجفی در سخنرانی‌های خود تلاش می‌کردند مردم به خصوص نسل جوان را نسبت به امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی جذب کند گفت: افشاگری نسبت به جنایات رژیم شاه از دیگر ویژگی‌های تبلیغی او به شمار می‌رفت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم افزود: در یکی از سخنرانی‌ها خبردار شدیم که مأموران دولتی منتظر پایان منبر هستند تا او را دستگیر کنند به همین دلیل تصمیم گرفتیم اواخر سخنرانی برق مسجد را قطع کنیم و او را به بیرون از مجلس ببریم و به این وسیله مانع از بازداشت او شدیم.

وی تصریح کرد: برنامه‌ریزی برای برپایی سخنرانی‌های پرشور انقلابی و آشنایی با محورهای نهضت اسلامی از دیگر کارهایی بود که مرحوم نجفی با محوریت ائمه جماعات مساجد تدارک دیده بود.

اسکندری با بیان اینکه مأموران امنیتی رژیم شاه از دست مرحوم نجفی عاصی شده بودند گفت: در واقع می‌توان گفت تبدیل شهر مرودشت به پایگاهی انقلابی، کار بزرگ مرحوم نجفی بود، البته او به مساجد شهر اکتفا نکرد و تبلیغ دینی و انقلابی را به روستاها هم کشاند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم در بخش دیگری از سخنان خود به حضور مرحوم نجفی در دوران دفاع مقدس اشاره و خاطرنشان کرد: تلاش این عنصر انقلابی در تامین نیروی انسانی و پشتیبانی از جبهه‌ها بسیار تاثیرگذار بود همچنین کمک‌های مردمی را هم برای رزمندگان جمع‌آوری می‌کرد.

وی تصریح کرد: مرحوم نجفی در مباحث علمی و حوزوی هم بسیار جدی و فعال بود، در حوزه تبیین امر ولایت فقیه و محوریت رهبری نظام اسلامی تلاش بسیاری کرد و در این زمینه کوتاهی نمی‌کرد زیرا عقیده داشت ولایت و رهبری یک اصل است و بدون آن نمی‌توان آرمان‌های شهدا را به درستی پاسداری کرد.

اسکندری گفت: مرحوم نجفی نیرویی فعال برای جمهوری اسلامی به شمار می‌رفت و همواره سعی می‌کرد یاری وفادار و صدیق برای امام و رهبری باشد و دیگران را هم توصیه به این کار می‌کرد.