به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی استانداری قم دکتر بهرام سرمست عصر امروز در جلسه بررسی و پیگیری امور زیرساخت‌های بیمارستانی استان که در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری قم برگزار شد و به بحث توسعه بیمارستان تخصصی نور اختصاص داشت اظهار داشت: فلسفه برگزاری این جلسات بررسی موانع و حمایت از پروژه‌های خیرین خواهد بود و باید دنبال این امر باشیم که چگونه و با چه راهکاری این پروژه را به سرانجام برسانیم.

وی افزود: در قوانین ما تبصره و بندهای زیادی دیده می‌شود که باید با کمک همین بند و تبصره‌ها از خیرین حمایت کنیم نه اینکه با بخش‌نامه‌های خشک و بی‌روح سدی در برابر آن‌ها باشیم، باید دنبال بند و تبصره باشیم تا مانعی در راه توسعه این پروژه‌ها ایجاد نشود.

به گفته استاندار قم احداث پروژه بیمارستان نور برای استان قم مهم و حیاتی است و باید برای حمایت و پشتیبانی از خیرین برای چنین پروژه‌هایی همه با هم ورود و پشتیبان این پروژه‌ها باشیم .

وی با بیان اینکه در ارتباط با بحث بیماری کرونا مشکلات زیادی داریم و هم‌اکنون هم گرفتار این بحران هستیم، ابراز کرد: در اوج بحران به این نتیجه رسیدیم که علاوه بر مدیریت بحران باید چاره‌ای هم برای بحث توسعه زیرساخت‌های درمانی هم داشته باشیم. در این زمینه مدیریت استان ورود جدی کرد و بیمارستان امیرالمؤمنین به بهره برداری رسید و بیمارستان مادر نیز پیشرفت‌های قابل‌توجهی داشتند.

خیرین سلامت؛ ظرفیت مطلوب استان

سرمست با اشاره به ظرفیت خوب خیرین و سرمایه‌گذاران در امر بیمارستان سازی گفت: وجود چنین سرمایه‌گذاران و خیرانی که بخواهند زیرساخت‌های درمانی استان را توسعه دهند ظرفیت بسیار مهمی است و باید به طور شایسته از این ظرفیت بهره مند و قدردان آن باشیم

وی با بیان اینکه استان نیاز به مدیران شایسته و حامی سرمایه‌گذاران دارد یادآور شد: ما نیاز به مدیرانی داریم که بپرسند که من باید در ادامه کار یک خیر چه کاری باید انجام دهم ؟ نباید همه آیین‌نامه‌ها و بروکراسی‌ها را جلوی راه این خیرین سد کنیم و او را از کرده خود پشیمان کنیم.

استاندار قم افزود: در ارتباط با بخش خصوصی به مدیران هشدار دادم اگر اختلافی بین شما و بخش خصوصی اتفاق بیفتد من طرف بخش خصوصی هستم، هرچند خود مجری قانون بوده ولی باید پشت کارآفرین باشم .

وی خطاب به مدیران عنوان کرد: بند و تبصره پیدا کنید که چگونه این پروژه با چنین حجم سرمایه‌گذاری را باید حمایت کنیم و به مدیران پایین‌دست خود هم منتقل کنید، به اعتبار اهمیت کار آن‌ها باید حمایت کنیم و خودتان مشاور این طرح‌ها باشید و با این روحیه پشتیبانی کنیم تا باقیات‌صالحاتی برای ما باشد، اما با کوتاهی و کم‌کاری و متوسل شدن به بخشنامه‌ها شرمنده این خیرین خواهیم بود.