به گزارش اکونا پرس،

زهره عباسی درجلسه شورای اطلاع رسانی قم در سالن کرامت استانداری اظهار داشت: شیوع کرونا، علاوه بر ایجاد مشکلات جسمی، در جهت به وجود آمدن بیماری های روحی و روانی نیز تاثیرات منفی داشته است.

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره قم افزود: تغییر سبک زندگی در کرونا، نقش مهمی در افزایش آمار طلاق دارد و در این شرایط باید به سمت و سوی مشاوره های تخصصی حرکت کرد.

وی تصریح کرد: در این راستا جلسه آموزشی ویژه روانشناسان در بحران کرونا برگزار شد تا خدمات روان‌شناختی به مخاطبان به بهترین شکل ارائه شود.

عباسی عنوان کرد: اگر افراد جامعه در رابطه با مباحث روانشناسی به موقع درمان نشوند مشکلات جدی تری در راه است و این موضوع تهدید جدی در خانواده و جامعه به شمار می رود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به هزینه های سنگین روانشناسی و مشاوره، بیمه‌ها باید هزینه درمان‌های روانشناسی و مشاوره را تقبل کنند و مسئولان در این زمینه باید اقدامات لازم را اتخاذ کنند تا افراد به دلیل این هزینه‌ها از مراجعه به روانشناسی اجتناب نکنند.

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره قم گفت: گاهی نیز در روند مشاوره، نیاز به درمان است و تنها نمی‌توان از طریق مشاوره این مشکلات را رفع کرد و بیمه در این باره می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات باشد.

وی افزود: متاسفانه در ایام کرونا بسیاری از افراد به خصوص از طریق فضای مجازی، اقدام به سوء استفاده می‌کنند و در این باره ساماندهی مشاوران و روانشناسان به لحاظ مجوز و تشدید نظارت اهمیت زیادی دارد.

عباسی بیان کرد: اصحاب رسانه نیز در هنگام مصاحبه باید در ابتدا از مجوز و پروانه فعالیت در حوزه روانشناسی و مشاوره اطمینان حاصل کنند و نسبت به تولید محتواهای آموزشی اهتمام ورزند.