به گزارش اکونا پرس،

 سید مصطفی موسوی در برنامه زنده جهش سیمای مرکز استان اظهار داشت: درحال حاضر مازندران دارای 39 شهرک و ناحیه صنعتی با وسعت 1923 هکتار بوده که 27 شهرک صنعتی به مساحت 1738 هکتار و 12 ناحیه صنعتی به مساحت 185 هکتار درحال ارائه خدمات به سرمایه گذاران می باشند.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی مازندران با اشاره به اینکه تاکنون 1878 قرارداد با سرمایه گذاران در شهرکها و نواحی صنعتی منعقد شده است افزود: از این تعداد 1745 واحد با سرمایه گذاری 35293 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده اند.

موسوی تصریح کرد: سرانه زمین صنعتی در استان 6 مترمربع و در کشور 15 مترمربع است که با توجه به پایین بودن سرانه زمین صنعتی در استان باید توسعه شهرکهای مزیت دار با کمک دستگاههای اجرایی محقق شود.

وی با اشاره به اینکه توسعه شهرکهای صنعتی در توسعه اشتغال و تولید نقش بسزایی دارد خاطرنشان کرد: رشد صنعت مازندران مستلزم توسعه تولید در منطقه است و باید فضای کسب و کار در استان رونق داده شود.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی مازندران ادامه داد: 1000 هکتار زمین برای ایجاد بزرگترین شهرک صنعتی استان در شرق مازندران اختصاص یافت که 700 هکتار در حوزه شهرستان بهشهر و 300 هکتار نیز در حوزه شهرستان گلوگاه قرار دارد.

موسوی تأکید کرد: کل مساحت شهرکها و نواحی صنعتی مازندران 1923 هکتار بوده که با واگذاری این 1000 هکتار، مساحت زمین صنعتی در استان رشد چشمگیری خواهد داشت.

وی اذعان داشت: شهرک صنعتی ساری3 به مساحت 38 هکتار و بطور اختصاصی، بعنوان نخستین شهرک صنعتی تخصصی صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی ایجاد شده که بزودی عملیات واگذاری زمین انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی مازندران با اشاره به اینکه اجرای زیرساختها و پروژه های عمرانی در شهرکها و نواحی صنعتی مستلزم هزینه های بالایی است و دستگاههای خدمات رسان باید در اجرای پروژه های عمرانی و ارائه خدمات به بخش تولید، به شرکت شهرکهای صنعتی کمک کنند گفت: براساس ماده 81 قانون تنظیم بخشی از مقررات دولت و ماده 54 برنامه ششم توسعه و همچنین بندهایی در تمامی برنامه توسعه گذشته تکلیفی بر دستگاههای خدمات رسانی برای تعمیم زیرساختهای شهرکهای صنعتی وجود داشته است که تاکنون به درستی اجرایی نشده است.

موسوی افزود: براساس این قوانین، دستگاههای خدمات رسان مؤظفند تا امکانات خود را درب واحدهای تولیدی در شهرکها و نواحی صنعتی، به تولیدکنندگان تحویل دهند.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی مازندران اعلام داشت: با توسعه شهرکهای صنعتی و ایجاد اشتغال پایدار در واحدهای تولیدی و صنعتی، ضمن ارتقاء رونق تولیدات داخلی، زمینه شکوفایی اقتصادی در استان فراهم می گردد./مسعود شریعت زاده