به گزارش اکونا پرس،

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به احداث بیمارستان 242 تختخوابی آبادان توسط بنیاد مستضعفان گفت: بیمارستان آبادان با سرمایه گذاری 300 میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان در حال احداث است که تا این لحظه، پیشرفت فیزیکی 91 درصدی داشته و ما تلاش داریم تا هرچه سریعتر با تکمیل این پروژه، بیمارستان مجهز آبادان را تحویل وزارت بهداشت دهیم.

رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید بر اینکه این بیمارستان دارای تجهیزات مدرن و پیشرفته خواهد بود، افزود: احداث بیمارستان دزفول با مشارکت بنیاد مستضعفان و بیمارستان ابوذر اهواز، از دیگر اقدامات بنیاد مستضعفان در حوزه بهداشت و درمان در استان خوزستان است.

وی با اشاره به حمایت های مستقیم بنیاد مستضعفان از سیستم بهداشت و درمان کشور برای تامین برخی تجهیزات مورد نیاز پزشکی طی ماه های اخیر گفت: ما از زمان شیوع کرونا تا امروز به صورت مستقیم علاوه بر کمک به سیستم بهداشت و درمان کشور، اقشار آسیب پذیر را هم توسط کمیته امداد و بهزیستی، حمایت کردیم و این حمایت ها در استان خوزستان نیز انجام شده و توزیع بسته های معیشتی از سوی بنیاد مستضعفان نیز بخشی از حمایت های بنیاد از این استان بوده است.

به گفته فتاح، بنیاد مستضعفان علاوه بر حمایت مستقیم از اقشار آسیب دیده، با سرمایه گذاری در صنایعی که به عنوان زیرساخت توسعه کشور محسوب می شوند، بدنبال ایجاد توسعه و اشتغال در مناطق مختلف کشور به ویژه مناطق محروم است.

عملیات ساخت بخش‌های جدید بیمارستان آیت الله طالقانی آبادان با ۲۴۲ تخت خواب و با اعتباری بالغ بر ۱۱۴۵ میلیارد ریال و با حمایت‌های مالی بنیاد مستضعفان از سال ۱۳۹۶ آغاز شد.

این بیمارستان مجهز به بخش‌هایی از جمله کلینیک دندان پزشکی، تصویربرداری، جراحی، دیالیز، سی سی یو، آزمایشگاه، داروخانه و جراحی اعصاب خواهد بود.

بخش‌های جدید بیمارستان آیت الله طالقانی آبادان با ۹۰ درصد پیشرفت در حال ساخت است و قرار است تا پایان امسال تکمیل و به بهره برداری برسد.

همچنین معاون توسعه مدیریت و منابع و برنامه‌ریزی وزارت بهداشت به همراه رئیس بنیاد مستضعفان با حضور در آبادان و خرمشهر شرایط آخرین وضعیت پروژه‌های دانشکده علوم پزشکی آبادان را بررسی کردند.

تجهیز کامل بیمارستان جدید آیت الله طالقانی آبادان نیازمند اعتباری بالغ بر ۳ هزار میلیارد ریال است

جلیل مختار نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به سفر معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت و رئیس بنیاد مستضعفان کشور به شهرستان آبادان اظهار کرد: این بازدید در راستای بررسی پروژه های عمرانی، بهداشتی و درمانی بود که این اقدام بیشتر در جهت پیگیری های کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی صورت گرفت.

 نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی افزود:در شهریور ماه سال جاری طی بازدیدی که رئیس مجلس از این منطقه به ویژه بیمارستان 242 تختخوابی جدید آیت اله طالقانی آبادان داشت برنامه ریزی شد تا ریاست بنیاد مستضعفان کشور به این منطقه سفر و ضمن بازدید از این بیمارستان مشکلات موجود را حل کنند. وی تصریح کرد: بیمارستان جدید آیت الله طالقانی آبادان مشکلات عدیده ای از جمله اشتراکات آب و فاضلاب، برق و گاز و مضاف بر آن مشکل تجهیز دستگاه های چهارگانه و بیمارستان را دارد. مختار تجهیز کامل بیمارستان آیت الله طالقانی آبادان را نیازمند اعتباری بالغ بر سه هزار میلیارد ریال دانست و یادآور شد: در نشستی که پس از بازدید معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت و رئیس بنیاد مستضعفان کشور برگزار شد طبق تعهد وزارت بهداشت و درمان در گذشته مقرر شده تا این وزارتخانه منابع لازم برای تجهیز این بیمارستان را تامین کند.

وی اضافه کرد: امیدواریم طی 5 ماه آینده بتوانیم این بیمارستان فوق تخصصی 242 تختخوابی را افتتاح و از آن بهره برداری کنیم تا مردم آبادان و خرمشهر از این نعمت و پتانسیل خوب درمانی بهره مند شوند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی به نشست جمع بندی با معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به وجود مشکلات مالی در حوزه بهداشت و درمان آبادان در خصوص تکمیل برخی از پروژه های درمانی به ویژه تکمیل بیمارستان حضرت زینب (س) اروندکنار و خرید و تجهیز دستگاه سونوگرافی برای این بیمارستان و همچنین پروژه های راکدی که از گذشته در این شهرستان نیمه تمام باقی مانده اند بحث، تبادل نظر صورت گرفت و پیشنهاداتی را نیز ارائه دادیم.

 وی اذعان کرد: خوشبختانه معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت دستورات لازم در این زمینه ها را صادر کردند امیدواریم هرچه زودتر شاهد تحولی عظیم در حوزه بهداشت و درمان این شهرستان باشیم.

اخذ مجوز جذب نیروی جدید در دانشکده علوم پزشکی آبادان

شکراله سلمان زاده  رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان در حاشیه سفر معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت و رئیس بنیاد مستضعفان کشور، با اشاره به برگزاری نشست مشترک در خصوص رفع مشکلات ساختمان پروژه بیمارستان جدید آیت‌اله طالقانی آبادان اظهار کرد: نشست بسیار خوبی را به منظور رفع تنگناهای موجود برای تکمیل پروژه بیمارستان جدید آیت‌الله طالقانی آبادان برگزار کردیم که در این جلسه در خصوص انشعابات آب، برق و گاز این بیمارستان دستورات اکید صادر شد تا در اسرع وقت این مشکلات برطرف شود. رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه امیدواریم ساخت ساختمان بیمارستان جدید آیت‌اله طالقانی آبادان تا پایان امسال به اتمام برسد افزود: پس از اتمام این ساختمان امید می رود تا در فروردین و اردیبهشت سال آینده بخش های آن تجهیز شود تا شاهد راه‌اندازی بیمارستانی بزرگ در استان خوزستان باشیم.

وی با اشاره به بازدید معاون توسعه وزارت بهداشت از پروژه بیمارستان قلب خرمشهر، تصریح کرد: در این خصوص نیز دکتر تقوی‌نژاد دستوراتی را برای تسریع در ساخت این پروژه صادر کرد و پروژه قرار است به صورت مناقصه محدود برگزار شود و بعد از اینکه پیمانکار آن مشخص شد امیدواریم حداکثر تا یک ماه آینده شروع به ساخت شود.

سلمان زاده از پیشرفت فیزیکی 50 درصدی پروژه احداث بیمارستان قلب خرمشهر خبر داد و اضافه کرد: امیدوار هستیم تا تیرماه سال آینده ساختمان این بیمارستان نیز تکمیل و سپس وارد فاز تجهیز آن شویم.

وی عنوان کرد: با همراهی و تلاش نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک امروز با دکتر تقوی‌نژاد دستورات خوبی را در راستای تجهیز بیمارستان حضرت زینب (س) اروندکنار، شهید بهشتی و سایر پروژه ها را اخذ کردیم.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان همچنین از اخذ مجوز برای جذب نیروی جدید در محدوده فعالیت این دانشکده خبر داد و یاد آور شد: در این خصوص نیز معاون وزیر بهداشت دستوراتی را صادر کرد که امید است ظرف مدت یک ماه آینده شاهد اجرای این دستورات باشیم.

دکتر سلمان‌زاده عنوان کرد: در جلسه مشترک امروز با دکتر تقوی‌نژاد همچنین دستورات خوبی برای تجهیز بیمارستان حضرت زینب(س)، شهید بهشتی و جذب نیروهای جدید گرفتیم..