به گزارش اکونا پرس،

نظرپور، رییس واحد پژوهش این شرکت در این خصوص گفت: پالایشگاه خانگیران به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان گوگرد در ایران استراتژی هدفمند توسعه محصولات گوگردی را به عنوان یکی از محورهای اصلی فعالیت های پژوهشی دنبال می نماید.

سعید ضرابی افزود: با توسعه شهرک گوگردی گنبدلی ( یادمان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ) تامین نیازهای نوآورانه، فناورانه و مهندسی در اولویت خواهد بود تا فرصت های لازم برای انجام تحقیقات در حوزه محصولات با ارزش افزوده ایجاد شود.

وی تصریح کرد: به همین منظور با راه اندازی پژوهشکده توسعه گوگرد، زمینه فعالیت شرکتهای دانش بنیان، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی، صنعتگران و شرکتهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری استان فراهم شده تا در این راه قدم برداشته و نیازهای فناورانه شرکت های سرمایه گذار را تامین نمایند.

این مقام مسئول یادآور شد: به منظور ارج نهادن به تلاش های پژوهشگر برتر وزارت نفت، پژوهشکده مذکور با عنوان یادمان شادروان دکتر علی اصغر محجوبی نامگذاری گردید.

ضرابی با اشاره به اینکه 70 درصد درآمد شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از طریق گوگرد تامین می شود تصریح کرد: شرکت های خصوصی خواستار فعالیت در بخش پایین دستی محصول گوگرد هستند و در حال حاضر جهت ارزش‌آفرینی محصولات تولیدی گوگرد، چهار شرکت خصوصی در منطقه عملیاتی خانگیران سرمایه گذاری و در حال فعالیت هستند.