به گزارش اکونا پرس،

دکتر «محمد دریجانی» از راه اندازی سیستم ارجاع در بیمه سلامت همگانی در استان یزد  خبر داد و تصریح کرد: در استان یزد ۵۰ هزار نفر شامل ۱۶ هزار خانوار تحت زوشش بیمه سلامت همگانی رایگان هستند که تاکنون از خدمات درمانی مراکز و بیمارستانهای دولتی و دانشگاهی در سطوح دو  و سه برخوردار بودند.

وی ادامه داد: با راه اندازی سیستم ارجاع در بیمه سلامت همگانی، بیمه شدگان در سطح یک از خدمات پزشکان عمومی در قالب پزشک خانواده معتمد برخوردار می‌شوند و با تشکیل پرونده سلامت هر یک از اعضای خانوارهای تحت پوشش با مشارکت ۱۸۰ پزشک عمومی مطب دار در استان، از خدمات درمانی و بهداشتی بهره‌مند و در صورت نیاز به متخصص معرفی و ارجاع می‌شوند.

دکتر دریجانی با ابراز امیدواری از این که طرح مذکور از ابتدای بهمن ماه با فراهم شدن زیرساختهای لازم عملیاتی شود، گفت: در ابتدا خانوارها با ویزیت پایه توسط پزشک خانواده باید نسبت به تشکیل شناینامه سلامت خود اقدام کنند که هزینه‌های آن از سوی بیمه سلامت تامین خواهد شد. وی با بیان این که در صورت اجرای مطلوب این طرح که علاوه بر یزد در استانهای کرمان، چهارمحال و بختیاری و کردستان نیز انجام خواهد شد، شاهد ارتقای سلامت و درمان هوشمند در استان خواهیم بود. مدیر کل بیمه سلامت استان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تحت پوشش بودن ۳۵۰ هزار نفر از جمعیت استان از خدمات بیمه سلامت، سازمان بیمه سلامت پس از پشتیبانی خوب از بیماران کرونایی در مرحله نخست، در دومین مرحله اقدام به پوشش بیمه دارویی بیماران کرونایی کرده است. وی افزود: همچنین آزمون وسع متقاضیان بیمه سلامت حذف شده که گام موثری در جمایت از بیماران کرونایی است تا در صورت ابتلا به کووید ۱۹ و نیاز به بستری از حمایت‌های دولتی برای درمان بهره‌مند شوند.