به گزارش اکونا پرس،

رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم از نصب دستگاه های شارژ خودکار کارت هوشمند شهروندی (قمکارت) خبر داد

کورش محمدحسینی با اشاره به اینکه افزایش سهولت استفاده از کارت شهروندی قمکارت برای شهروندان گرامی در دستور کار شهرداری قرار دارد افزود : برای اولین بار در شهر قم، دستگاه های شارژ خودکار کارت شهروندی راه اندازی خواهد و هم اکنون این دستگاه ها خریداری شده و در حال آماده سازی هستند که بزودی در اماکن پرتردد شهر نصب خواهند شد و شهروندان گرامی می توانند شخصا با استفاده از کارت های بانکی نسبت به شارژ کارت شهروندی خود اقدام نمایند.

وی همچنین گفت :بزودی امکان استفاده از بلیت تک سفره در شبکه حمل و نقل عمومی با استفاده از سامانه قمکارت فراهم می شود

کورش محمدحسینی رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم اعلام کرد : در راستای افزایش سهولت استفاده از سرویس های پرداخت الکترونیکی شهروندی، بزودی قابلیت استفاده از بلیت تک سفره در سامانه های مرتبط با قمکارت ازجمله اتوبوس های شهری فراهم خواهد شد. 

که پس از آن شهروندان و مسافرین گرامی می توانند با مراجعه به باجه های فروش و شارژ کارت شهروندی و یا دستگاه های خودشارژ مستقر در شهر، نسبت به خرید و استفاده از بلیت تک سفره کاغذی اقدام نمایند.

وی افزود : همچنین به عنوان یک امکان پیشرفته برای اولین بار در کشور امکان خرید بلیت تک سفره با استفاده از حساب الکترونیکی شهروندی و اپلیکیشن موبایلی قمیار، روی گوشی موبایل بزودی راه اندازی خواهد شد.