به گزارش اکونا پرس،

 سرهنگ "سید مجتبی اشرفی" اظهارداشت: پلیس راهبرد روشنی را در مدیریت دارد که همان "بازدارندگی" است این مفهوم باید در پیشگیری و پیش بینی تجلی پیدا کند، اگر پلیس در پیشگیری و پیش بینی موفق باشد، هزینه‌هایی که برای مردم ایجاد می‌شود کمتر خواهد بود بنابراین اعتقاد ما این است که ما باید بهترین و مناسب ترین راه را برای انجام ماموریت ها به خصوص در بحران ها و ناهنجاری ها، انتخاب کنیم. 

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان قم با بیان اینکه پلیس جمهوری اسلامی امروز در ماموریت حرفه ای خود استانداردهای دینی، اخلاقی و قانونی را به خوبی رعایت می کند، ادامه داد: ما همه ی سعی و تلاش خود را می کنیم که در مدیریت بحران ها، بهترین، عقلانی ترین، منطقی ترین و مقتدرترین تصمیم را بگیریم. 

سرهنگ اشرفی تصریح کرد: پلیس با رفتارهای اجتماعی و الگوهایی که را در دل مردم قرار می‌دهد، توانسته جایگاه خودش را بین مردم تثبیت و اعتماد مردم را به خودش جلب ‌کند. 

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان خاطرنشان کرد: پشتیبانی و اعتماد مردم به این نیرو دلالت بر این دارد که ما توانسته ایم با اجتماعی کردن فضای کنترل جرم و توسعه ارتباط مردمی موفقیت‌های خوبی را به دست آوریم