به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان مرکزیجمعی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی روز پنج شنبه ودر روز دوم سفر خود به استان مرکزی  در قالب تیم دوم  با همراهی علی بلالی دهکردی دبیر هیأت مدیره، مشاور و مدیر حوزهمدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و میرزایی مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان مرکزی از واحد تولیدی مانا انرژی پاک واقع در ناحیه صنعتی شهید سعیدی خمینو همچنین واحدهای تولیدی  شرکت آذراب و شرکت واگن پارس و شرکت آونگان و شرکت کمباین سازی خارج از شهرکهای صنعتی  بازدید کردند.

رئیس کمیته صنعت کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در جریان بازدید واحدهای تولیدی  گفت :  تولیدات داخل ظرفیت بی نیاز سازی کشور را دارد  وتکمیل زنجیره تولید داخل اتفاقات خوبی را در رشد و رونق اقتصادی کسور فراهم می سازد .

وی افزود :  افزایش تولیدات داخل علی رغم وجود مشکلات اقتصادی و تحریم ها نویدبخش بهبود اقتصادی جامعه است .

تقی پور انوری، در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی گفت : کشور ظرفیت های و توانایی بالقوه ای در زنجیره صنعت دارد و هر روز که پیش می‌رویم با تکمیل نرم افزارها و هم افزایی صنایع داخلی، افزایش تولید و صادرات را شاهد خواهیم بود.

وی افزود :اگر بتوانیم این زنجیره های تولید داخلی را تقویت کنیم، شکوفایی اقتصاد به سرعت طی سال های آتی محقق خواهد شد این در حالیست که نمونه این ظرفیت ها در شهرستان‌های استان مرکزی نیز موجود می باشد.

میرزایی مدیرعامل شرکت شهر کهای صنعتی استان مرکزی نیز در حاشیه بازدید اعضاء کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از واحدهای تولیدی  گفت: معاون امور صنایع وزیر صنعت و دو تیم از اعضای کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی ومحمد زاده معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران و  بلالی دبیر هیأت مدیره، مشاور و مدیر حوزهمدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با هدف استفاده از پتانسیل نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راستای رفع موانع تولید طی دو روز از صنایع استان بازدید کردند.

وی افزوددر این بازدید ها از شرکت های تولیدی و صنایع مستقر در شهرستان های اراک،  ساوه ، خمین و دلیجان بازدید و مشکلات آنها در دستور کار ستاد اقتصاد مقاومتی قرار گرفت.

وی اظهار داشت : مجموعا سه هزار و 334 قرارداد در سطح شهرکهای صنعتی استان منعقد شده که از این تعداد 1970 واحد صنعتی فعال می باشند.

میرزایی در ادامه گفت : حمایت از واحدهای تولیدی مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی در دستور کار سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی می باشد و شرکت شهرکهای صنعتی در این راستا از همه ظرفیتها استفاده میکند و انتظار می رود دستگاههای خدمات رسان نیز در جهت رونق تولید و جهش تولید با تمام توان همکاری لازم را داشته باشند .

مجموعا سه هزار و 334 قرارداد در سطح شهرکهای صنعتی استان منعقد شده که از این تعداد 1970 واحد صنعتی فعال می باشند.

واحد تولیدی مانا انرژی پاک  در زمینی به مساحت فاز یک 11هکتار و فازدو 17هکتار و  با سرمایه گذاری 14میلیون یورو ارزی و یک هزار میلیارد تومان ریالی درناحیه صنعتی شهید سعیدی خمین  احداث و با اشتغالزایی مستقیم و غیر مستقیم برای 1۵۰۰ نفر ظرفیت تولید 330 میلیون عدد سلول خورشیدی فتوولتائیک در سال را دارد و همچنین  فاز یک تا اردیبهشت سال1400 به بهره‌برداری       می رسد .

گفتنی است در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی  با حضور استاندار مرکزی، از جمله  جمع بندی برنامه‌های سفر  اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در دستور کار قرار دارد .