به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اصفهان، مهدی خضری با اعلام این خبر اظهار کرد: حذف گردنه خطرناک و برف گیر گردنه کلوسه و تسهیل در عبور ومرور اهالی منطقه  به ویژه در فصل زمستان از اهداف اصلی اجرای این طرح است.

وی طول این تونل را بالغ بر 750 متر برآورد کرد و گفت: با انتخاب پیمانکار عملیات مطالعات طراحی این پروژه آغاز شده و نتایج آن تا 5 ماه آینده تحویل خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان گفت: یکی از مناطقی که در استان اصفهان هنوز از نعمت راه آسفالته محروم است منطقه پشتکوه فریدونشهر (پشندگان به سمت کلوسه و دورک ) است.

وی با بیان اینکه منطقه پشتکوه فریدونشهر یکی از نقاط برفگیر و صعب العبور استان اصفهان در فصل زمستان می باشد، اضافه کرد: گردنه کلوسه با ترانشه های دو طرفه یکی از مرتفع ترین نقاط کشور محسوب می شود که با بارش برف و کولاک  قبل از عملیات برفروبی توسط راهداران تردد برای مردم و دستگاه های امدادی بسیار سخت و در برخی اوقات غیرممکن می شود.

خضری با اشاره به مشکلات مردم روستاهای واقع در این منطقه در فصل زمستان خاطرنشان کرد: با احداث این تونل مشکلات مردم ساکن در این منطقه رفع شده و سرعت خدمت رسانی به مردم نیز به طرز چشم گیری افزایش خواهد یافت.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان اضافه کرد: همچنین با تکمیل ادامه مسیر به روستای دورک و از آنجا به منطقه خویه و صالح کوتاه استان چهارمحال و بختیاری می توان از این جاده بعنوان یک راه پدافند غیرعامل جهت مواقع بحرانی و اضطراری استفاده کرد.

وی ابراز امیدواری کرد پس از تکمیل مطالعات و طراحی،  اعتبار مورد نیاز برای اجرای این پروژه تخصیص یابد تا عملیات اجرایی آن آغاز شود.