به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، علیرضا نصیری، مدیرعامل شرکت گاز استان قم در حاشیه بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با بیان این مطلب، اظهار داشت: این مهم در استان قم نیز به همین صورت است و سبد گاز در این استان در حال حاضر، حدود ۸۷ تا ۹۰ درصد است.

وی ادامه داد: روستاهای محدودی که شرایط گازرسانی نداشتند، به علت آن بوده که تعداد خانوار آن‌ها زیر ۲۰ خانوار بوده و بر این مبنا، تنها ۸ روستا در اولویت گازرسانی هستند.

نصیری با بیان این که سرانه برخی از این روستاها حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان است، توضیح داد: از این رو، گازرسانی به این مناطق، صرفه اقتصادی گازرسانی ندارد و برق یارانه‌ای برای آن‌ها مطرح شده که طرح بسیار خوبی است.

وی در ادامه گفت: در بحث صنایع هم ما ۷۳ درصد گازرسانی داشته‌ایم و امسال هم که سال جهش تولید بود، در راستای حمایت از تولیدکنندگان، به ۱۰۰ واحد صنعتی گازرسانی صورت گرفت که موجب صرفه‌جویی ۹ میلیون لیتری سوخت مایع شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان قم در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: بر اساس آماری که توسط سازمان آمار و امور استخدامی کشور تهیه شده، شرکت گاز استان  قم موفق به کسب رتبه دوم کشوری در بحث رضایتمندی مشترکین شده است، ضمن آن که در سال ۹۸ هم، به همت و تلاش همکارانم در استان، جایزه ۴ ستاره تعالی سازمانی را کسب کردیم. این افتخار بزرگی برای ماست و نشانه رضایت مردم از ماست.

در خاتمه، وی برنامه سال ۱۴۰۰ را گازرسانی به شهرک‌های صنعتی استان دانست و گفت: با توجه به ممنوعیت صدور موافقت اصولی در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران، ما شاهد حضور سرمایه‌گذاران در استان قم هستیم و باید زیربنا و بستر فعالیت‌های آن‌ها را فراهم کنیم تا شاهد رونق تولید در کشور باشیم.