به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی استانداری قم دکتر بهرام سرمست استاندار قم در این مراسم که از طریق برنامه شاد برای دانش آموزان استان پخش شد با اشاره به گذشت 42 سال از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: با وجود همه ی فراز و نشیب ها، انقلاب اسلامی حیات با برکت خود را ادامه می دهد.

استاندار قم با اشاره به فشار حداکثری دشمنان علیه نظام اسلامی افزود: در شرایطی که دشمنان وعده کرده بودند انقلاب اسلامی 40 سالگی خود را نخواهد دید؛ اما در حال جشن گرفتن چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم.

سرمست در ادامه بحث شیوع کرونا طی یک سال گذشته را مورد توجه قرار داد وگفت: ‌جمهوری اسلامی به مدد همراهی و پشتیبانی مردم توانسته از این شرایط سخت عبور کند.

وی با اشاره به ارائه ی آموزش های غیرحضوری در مدارس کشور بیان کرد: امروز شاهد آموزش دانش آموزان با بهره گیری از ابزار الکترونیکی و متناسب با شرایط جدید هستیم.

استاندار قم ابراز امیدواری کرد دانش آموزان نسل جدید بتوانند در عرصه های مختلف سرنوشت ساز و تاریخ ساز باشند و بتوانیم با این سرمایه های عظیم در عرصه های جهانی خوش بدرخشیم.

سرمست در بخش دیگری از سخنان خود علم بدون اخلاق را یکی از خلاء های نظام آموزشی در سطح جهان است؛ بیان کرد: با بهره گیری از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش می توانیم تعلیم و تربیت تراز اسلامی را محقق کنیم.

وی در پایان جهاد علمی کشور را یک ضرورت دانست و خاطرنشان کرد: در تمام مراکز علمی از مدرسه، حوزه‌های علمیه تا دانشگاه نیازمند نگاه توسعه محور همراه با نوآوری و خلاقیت به منظور کسب جایگاه در شان قم در در دنیای پر رقابت علمی هستیم.

مراسم نمادین زنگ انقلاب مدارس استان در دبیرستان علوم و معارف اسلامی هدی و به‌صورت ویژه در جوار مزار شهدای گمنام جامعه الزهرا (س) برگزار شد که با دستور استاندار قم زنگ چهل و دومین بهار انقلاب اسلامی در قم نواخته شد

زنگ انقلاب رأس ساعت 9 و ٣٣ دقیقه صبح 12 بهمن ماه هم‌زمان با ورود تاریخی امام خمینی (ره) به میهن اسلامی طنین‌انداز شد.