به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم ، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی در دیدار با مسئولان خانه مطبوعات استان قم که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم از جاهایی به عنوان بلد امین یاد کرده و برای آن منطقه امنیت و آرامش را درنظر گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه امنیت یک منطقه اجباری و دستوری نیست، عنوان کرد: امنیت یک جایگاه و کرامت از سوی خداوند متعال است و معنای آن، این است که مردم تلاش کنند تا کرامت و شرافت حفظ شود و از بین نرود و نمونه آن، این است که در کره خاکی هیچ جایی مقدس‌تر از خانه خداوند متعال نیست اما این مکان به واسطه بی‌تفاوتی مردم طی دورانی به بت‌خانه تبدیل شد؛ در بلد امین باید امنیت برقرار شود اما این امنیت با تلاش مردم محقق خواهد شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قم از تلاش مردمی برای برپایی و حفظ انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: اینکه این انقلاب بیش از ۴۰ سال استوار مانده و همچنان درحال پیشرفت و تعالی است نشان از تلاش مستمر مردم و عنایت خداوند متعال دارد.

وی با تاکید بر اینکه رسانه‌ها نقش مهمی در افکار جوامع بر عهده دارند، گفت: برای اینکه بتوانیم مسیر درست و مورد رضای خداوند متعال را دنبال کنیم باید اطلاع‌رسانی سالم داشته و چالش‌ها را مدیریت کنیم.

سعیدی با اشاره به اینکه اصحاب رسانه باید مردم را از خود بدانند، اظهار کرد: اصحاب رسانه باید نسبت به رشد و تعالی مردم نگاه ویژه داشته و مقابل هجمه‌ها علیه مردم قم موضع‌گیری کنند.

وی از حضور طلاب کشورهای مختلف در قم یاد کرد و گفت: دشمن می‌داند این افراد قرار است به کشورهای خود بازگردند و آرمان‌های انقلاب اسلامی را ترویج کنند به همین علت دشمن برای تخریب قم تلاش‌های بسیاری را دنبال می‌کند.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت از کلان‌نگری به عنوان یک ویژگی مهم و مورد نیاز برای اصحاب رسانه نام برد و تصریح کرد: این نگاه می‌تواند موجب پیشبرد تمامی اهداف جامعه شود.