به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، موضوع کتاب پژوهشی «شقایق‌های باران‌خورده»، بررسی ارزش‌های انقلاب اسلامی در وصیتنامه‌های شهدای قم است که به همت «مرضیه مهدیلو» به رشته تحریر در آمده است.

این اثر پژوهشی، برگرفته از پایان‌نامه کارشناسی ارشد نویسنده در دانشگاه شاهد است که اهداف اصلی شهدا برای حضور در جبهه‌های فرامرزی جغرافیایی در چهار بخش ارزش سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است.

به گفته نویسنده و پژوهشگر کتاب، شقایق‌های باران خورده به دنبال پاسخ به شبهات مطرح‌شده در خصوص اهداف حضور شهدا و مدافعان حرم خارج از مرز‌های جغرافیای ایران از زبان خود شهدا یعنی وصیت‌نامه‌های آن‌ها است و با بررسی‌های صورت گرفته به این نتیجه می‌رسد که اهداف شهدا کاملاً منطبق باارزش‌های انقلاب اسلامی ایران بوده است و این نتیجه‌گیری به‌صورت علمی و با بررسی نظریه‌پردازان جامعه‌شناختی به اثبات رسیده است.

بررسی ارزش‌های انقلاب اسلامی در وصیت‌نامه شهدا موضوع جدیدی است که از استان قم شروع‌شده و می‌تواند الگویی برای استان‌های دیگر باشد تا دیگران نیز با بررسی وصیت‌نامه‌های شهدای استان خود و انطباق آن‌ها باارزش‌های انقلاب اسلامی ایران به‌صورت علمی و پژوهشی از اهداف مقدس شهدا مدافع حرم دفاع کنند.

کتاب مذکور با حمایت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم و کنگره ملی شهدای استان توسط انتشارات وثوق به چاپ رسید و در پنجمین یادواره شهدای مدافع حرم استان، با حضور سردار فلاح زاده معاون هماهنگ کننده نیروی قدس سپاه پاسداران رونمایی شد.

حجت الاسلام علی لقمانپور مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قم در این مراسم، با اهداء لوحی از «مرضیه مهدیلو» نویسنده و پژوهشگر کتاب شقایق های باران خورده تقدیر کرد.