به گزارش اکونا پرس،

به نقل ازایثار واحد استان قم، در این مراسم که با حضور جمعی از مسئولان، نیروهای نظامی و انتظامی، خانواده معظم شهدا و ایثارگران، خادمان به شهدا و آحاد مردم برگزار شد، شرکت کنندگان با اهدای شاخه های گل و گلاب با آرمانهای شهدای انقلاب و دوران دفاع مقدس تجدید میثاق بستند.

این مراسم در تمام گلزارهای شهری و روستایی، در دورترین نقاط استان، در گلزارهای تک مزاری نیز با حضور کلیه کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد .

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم گفت: شهدا با خون خویش باعث استقرار نظام جمهوری اسلامی شدند و حریت، شرف، عزت و اقتدار را به ملت ایران هدیه کردند.

حجت الاسلام حسن هنرمند افزود: انقلاب اسلامی از 15خرداد 1342در طول 15سال با ایستادگی، مقاومت، ایثار، بیداری، بصیرت و ولایت مداری ملت ایران در بهمن سال1357 به پیروزی رسید و اکنون در طول 42سال با همه فراز و نشیب ها در مسیر تعالی در حرکت است.

وی ادامه داد: امروز به برکت خون شهدا، ایثار جانبازان و پایداری خانواده شهدا پرچم انقلاب اسلامی بر بلندای قله های اقتدار برافراشته است.

این مراسم با اجرای گروه سرود نوجوان "انصار الحجه"، مداحی مداح اهل بیت (ع) و با رعایت پروتکل های بهداشتی در گلزار علی بن جعفر (ع) برگزار شد. همزمان این مراسم در گلزارهای امامزاده ابراهیم با 400مزار شهید، گلزار سوم خرداد و شیخان با 750شهید، گلزار بهشت معصومه (س) مزار شهدای انقلاب و مدافعان حرم برگزار شد.