به گزارش اکونا پرس،

حمیدرضا پیرپیران اظهار کرد: محور اجرای همه پروژه‌های مذکور ،استراتژی و چشم انداز ۱۴۰۵ شرکت توزیع برق اصفهان است چشم‌اندازی که در آن رضایت ۱۰۰درصدی مشترکین ،کاهش تلفات به میزان ۵ درصد و ارائه خدمات غیرحضوری ۱۰۰درصدی و اجرای حداقل ۹۰ درصد پروژه های طبق برنامه، وصول مطالبات ۱۰۰درصد و اینکه فوت و نقص عضو پرسنل و پیمانکاران به صفر برسد به عبارتی این چشم انداز با استانداردهای ملی و بین المللی نیز همراه و همگام است.

وی گفت: این پروژه ها با هدف ایجاد ظرفیت سازی برای برقراری انشعابات جدید در شهرها و روستاهای شهرستان، تبدیل شبکه های هوایی به زمینی که به دنبال آن زیباسازی مبلمان شهری و کاهش خاموشی ها و کاهش تلفات برق را به دنبال خواهد داشت در این روزهای مبارک اجرایی و عملیاتی می‌شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: ظرفیت‌سازی برای رسیدگی به درخواست های جدید مردم، افزایش ضریب پایداری شبکه های برق با بهره برداری از ۲۲۰ دستگاه پست زمینی و هوایی و ۲۷ کیلومتر کابل کشی فشار متوسط و ضعیف زمینی و ۱۲۲ کیلومتر شبکه فشار متوسط و ضعیف هوایی در شهرستان اصفهان صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان به زیباسازی مبلمان شهری در شهر گنبدهای فیروزه ای اشاره کرد و گفت: نزدیک به ۲ هزار و ۵۲۱ دستگاه چراغ LED و۵۶ اصله پایه فلزی جدید زیبایی شهر اصفهان را دو چندان نموده است.

پیرپیران در خصوص هوشمند سازی نقاط قطع و وصل و قرائت هوشمندانه گفت :نزدیک به ۲۱ هزار کنتور هوشمند پارامترهای شبکه را رصد می‌کنند و همچنین در حال حاضر ۶۰۰ نقطه شبکه برق به تجهیزات اتوماسیون متصل هستند.

وی به جذب انشعاب مشترکان اشاره و تصریح کرد: ۳۲۰ کنتور دیماندی و ۲۳ هزار و ۷۶۸ کنتور عادی به منظور برق رسانی به مشترکان جدید نصب گردیده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق اصفهان ادامه داد :حذف قبوض کاغذی به عنوان یک طرح کلان ملی علاوه بر صرفه جویی میلیاردی و حذف ارزبری در تکمیل زیرساخت های مدیریت کشور، ارائه خدمات الکترونیک شرکت برق را از ۹۵ درصد نزدیک به ۱۰۰ درصد افزایش داده است.

وی خاطرنشان کرد: هدف ما به طور کلی در پروژه های مدیریتی و سامانه‌های الکترونیکی کاهش مراجعات حضوری است به طوری که ۲۸ خدمت در حوزه خدمات مشترکین و ۱۲ خدمت در حوزه بهره برداری که در کل ۴۰نوع خدمت است در اپلیکیشن« برق من» توسط شرکت راه اندازی شده است.

شرکت توزیع برق اصفهان از سال های گذشته در حوزه غیرحضوری نمودن خدمات اقدامات خوبی را انجام داده است از جمله راه اندازی سامانه سمیع ۱۵۲۱ امکانات زیادی را برای مشترکین و متقاضیان فراهم نموده که این خدمات موجب شد در زمان انتشار ویروس کرونا اهمیت تحقق دولت الکترونیک و ارائه خدمات غیر حضوری بیش از پیش نمایان شود و مشترکین و متقاضیان به راحتی خدمات خود را تنها با یک تلفن دریافت نمایند.

وی اظهار کرد: با وجود درگاه های متفاوت خدمت رسانی به طور قطع شرایط مناسب‌تری برای ارائه خدمت ایجاد می کند و در همین راستا مشترکین برق با نصب اپلیکیشن برق من بر روی گوشی همراه خود می توانند سوابق صورتحساب، ثبت قرائت توسط مشترک خود اظهاری، خدمات فروش و پس از فروش ،ثبت خاموشی، اعلام مشکل روشنایی معابر، اطلاعات برق امید و مدیریت مصرف و... را مشاهده و در هر زمینه‌ای بدون حضور در مراکز خدماتی و پیشخوان های دولت خدمات را به ساده ترین روش ممکن دریافت نمایند.

پیرپیران با اشاره به ضرورت کاهش تلفات در شبکه برق افزود: در سال ۹۳ کاهش تلفات در اصفهان حدود۹/۷درصد بوده که این میزان در سال جاری به ۶ درصد رسیده است و پیش‌بینی می‌شود در چشم‌انداز سال ۱۴۰۵ این میزان تلفات به کمتر از ۵ درصد (میانگین استاندارد جهانی) برسد.

وی تصریح کرد :مجهز شدن ۶۰۰ نقطه از شبکه فشار متوسط شرکت توزیع برق به کلیدهای قابل قطع از راه دور ،رویت پذیری بیش از ۲۰ هزار نقطه در شبکه فشار متوسط و فشار ضعیف و نصب تجهیزات مورد نیاز و کنتورهای فعال، استفاده از خط گرم و انجام عملیات بازسازی و تعمیرات شبکه با خط برق دار، رویت پذیری کامل خودروهای عملیاتی و اعزام این اکیپ ها از نزدیک ترین محل به نقطه حادثه ،استفاده از دستگاه های دیزل ژنراتور در صورت نیاز به تعمیرات و یا قطع منابع تغذیه شبکه توزیع برق، بازسازی و بهینه سازی کامل بیش از ۴۰ درصد از شبکه های فشارضعیف و تبدیل آنها با کابل خودنگهدار، نصب بیش از ۵۰۰دستگاه پست های هوایی و زمینی طی شش سال گذشته، برنامه ریزی و انجام به موقع تعمیرات شبکه مطابق برنامه ریزی دقیق و معین و تعویض و بازسازی بیش از ۷۰ کیلومتر کابل های روغنی به مدت پنج سال از جمله فعالیت‌هایی است که باعث شده تا میزان مدت خاموشی‌ها از مدت ۶ سال گذشته تاکنون به ازای هر مشترک برق به زیر ۱۳۰ دقیقه کاهش یابد و همین امر ما را به اهداف چشم انداز خود نزدیک کرده است./محسن راعی