به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری در هم اندیشی بصیرتی فرماندهان بسیج ادارات استان که در این اداره کل برگزار شد اظهار کرد: در آستانه چهل و دو سالگی پیروزی انقلاب اسلامی هستیم و در ایام الله دهه فجر به سر می بریم، در این دهه باید اهداف انقلاب اسلامی و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی را مرور کنیم.

وی افزود: همچنین لازم است آسیب شناسی صورت بگیرد که به کدام هدف دست نیافته ایم و دستاوردهای ما با چه کمبودهایی روبروست.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه هر کس قلبش برای این نظام و انقلاب می تپد باید در این زمینه پیشگام باشد گفت: نخستین هدفی که در انقلاب مد نظر قرار داشت، دین اسلام بود، اگر به فرمایشات و اعلامیه های امام خمینی(ره) در طول نهضت توجه کنیم در می بایم دغدغه اصلی ایشان مسئله دیانت بود.

وی ادامه داد: سخن امام این بود که سران حکومت نه فقط دیندار نیستند بلکه اساسا با دین مشکل دارند و می خواهند کشور را به سمتی ببرند که هیچ رنگ و بویی از اسلام در آن نباشد.

اسکندری با اشاره به قرائت خاص غربی ها و حکومت پهلوی از اسلام عنوان کرد: سابقه اسلام در ایران بسیار طولانی است ولی شاه و حامیان غربی اش قصد داشتند قرائت خاصی از آن ارائه دهند ولی امام خمینی(ره) اسلام ناب محمدی، مخالف با استکبار جهانی و در یک کلمه اسلام انقلابی را ترویج می کردند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: در واقع آنچه امام راحل مد نظر داشتند، اسلام اهل بیتی بود، دینی خالص که از آموزه های آن بزرگواران تفسیر می شد و مبتنی بر فقه جواهری بود.

وی با بیان اینکه حتی شاه هم خود را مسلمان و پادشاه شیعه می دانست و معتقد بود همه باید از او حمایت کنند خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) شاخصه هایی از اسلام واقعی را معرفی می کرد که اهمیت زیادی داشت، ضد استکباری بودن و مبتنی بر سال ها تلاش فقها و علمای شیعه که حقیقت ناب دین خدا را آشکار می کرد وگرنه اسلامی که تنها یک نماز و روزه بی روح باشد در بسیاری از کشورها وجود دارد.

اسکندری عنوان کرد: اسلامی که در عرصه زندگی مردم و در همه شؤون جامعه جریان داشته باشد در خیلی از کشورها دیده نمی شود و امام خمینی(ره) هم به دنبال همین نوع از دیانت بودند، اسلامی سازنده که موجب پیشرفت جامعه شود، این مهم تا حد زیادی در کشور ما اجرایی شده هر چند کوتاهی هایی هم وجود داشته و هنوز به همه اهداف انقلاب اسلامی دست نیافته ایم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه نه اسلام تحجر عربستانی و نه اسلام سکولار غربی مورد تایید نیستند گفت: اسلامی مورد تایید امام و ملت ایران بود که انقلابی و ضد استکباری است و از متن آن شهید مطهری ها، شهید بهشتی ها و شهید سلیمانی ها ظهور کنند، شهدایی که از ابتدای نهضت اسلامی همراه آن بودند و تا امروز جانشان را فدای تداوم آن می کنند.

وی افزود: امروز دشمنان با اصطلاحات گمراه کننده و فریب دهنده وارد میدان شده اند تا نسل امروز را از آرمان های اسلام اصیل و انقلاب دور کنند بنابراین توجه به اهداف واقعی نهضت اسلامی می تواند توطئه های آنها را خنثی کند؛ ملت ایران همواره هزینه مبارزه با استکبار را داده اند و هنوز هم هزینه می دهند اما مفتخر هستند که به عنوان الگویی برای همه مظلومان و آزادگان جهان مطرح شده اند و با اقتدار به راه خود ادامه می دهند.

اسکندری با اشاره به تشکیل جبهه مقاومت در منطقه علیه استکبار جهانی تصریح کرد: مردم منطقه توانسته اند با الگوگیری از ملت ایران، کشورهایشان را از زیر سلطه غرب خارج کنند؛ یمن و بحرین حاضر نیستند تسلیم خودکامگی های مستکبران باشند، عراق و سوریه خود را از دست تکفیری های تروریست عامل غرب نجات داده اند و به این ترتیب انقلاب اسلامی به همه جوامع صادر شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه بر اساس دستورات قرآن، همه انسان ها در مقابل سرنوشت خود و جامعه مسئول هستند گفت: به لطف و عنایت پروردگار، هوشمندی مردم و تحمل آنها در برابر مشکلات، جبهه حق و اسلام ناب که در مسئله مقاومت جلوه‌گر شده روی پای خود ایستاده است و استکبار جهانی را بی آبرو کرده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم خاطرنشان کرد: آمریکایی ها از روز اولی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید به دنبال براندازی آن بودند ولی به حول و قوه الهی ملت ایران ایستاده است و آنها آرزوی سرنگونی نظام جمهوری اسلامی را به گور می برند، کما اینکه دو رئیس جمهور آمریکا هم به خاطر ناتوانی در مقابل ایران، نتوانستند در دوره دوم رأی بیاورند، نخستین آنها کارتر بود و دومی هم ترامپ که به خاطر شرارت هایش علیه ایران و دیگر کشورها نتوانست مجددا رئیس جمهور شود.