به گزارش اکونا پرس،

حمید ابراهیمی گفت: طراحی و برنامه‌ریزی این طرح از اوایل تابستان امسال آغاز و شرکت توزیع برق نیز به‌عنوان مسئول اجرای طرح انتخاب شد.

وی با بیان اینکه در این طرح شرکت آب،‌ گاز و پست همکاری دارند، اضافه کرد: برای شروع کار نقشه‌های جی آی اس شرکت‌ها یکسان شد تا کار به‌صورت فنی تر و سریع‌تر انجام شود.

وی ادامه داد: شهرک فرهنگیان به‌عنوان منطقه پایلوت در نظر گرفته شد و اطلاعات نقشه جی آی اس سه شرکت آب، برق و گاز در این منطقه با هم منطبق شد.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: در مرحله نخست که هنوز نرم‌افزار تجمیع قبوض طراحی نشده بود،‌ سه شرکت برق، گاز و آب همزمان سه مامور برای قرائت کنتور به درب منازل اعزام کردند و با اطلاع‌رسانی به مشترکان، به بازدید و جمع‌آوری اطلاعات به‌صورت میدانی در منطقه پایلوت اقدام کردیم.

وی گفت: در حال حاضر نرم‌افزار یکپارچه‌ای در شرکت برق در دست طراحی است تا قرائت کنتورهای آب، برق و گاز به‌صورت جامع انجام شود.

وی افزود: پس از طراحی نرم‌افزار و هماهنگی‌های لازم،‌ مرحله عملیاتی اجرای طرح به‌صورت پایلوت در شهرک فرهنگیان قم آغاز می‌شود.

مدیر دفتر فناوری اطلاعات شرکت برق قم با اشاره به مزایای تجمیع قبوض، بیان کرد: تکمیل اطلاعات در نقشه جی آی اس سه شرکت،‌ هوشمندسازی خدمات ،‌ یکسان‌سازی زمان قرائت و صدور قبوض، کاهش هزینه‌های قرائت و ایجاد امنیت برای مشترکان به دلیل ورود یک مامور به منزل برای قرائت سه کنتور از جمله مزایای این طرح می‌باشد.