به گزارش اکونا پرس،

در جلسه ستاد تسهیلات زائرین، باحضور استاندار، تولیت مسجد مقدس جمکران و اعضای این ستاد در شبستان امام علی (ع) مسجد مقدس جمکران برگزار شد، ضمن تاکید بر لزوم برنامه ریزی منعطف، دقیق و سنجیده برای برگزاری جشن‌های نیمه شعبان و عید نوروز، آمادگی کامل همه دستگاه‌های اجرایی استان برای برگزاری هرگونه مراسم همسو با سیاست‌های ستادمقابله با کرونا اعلام شد.

در این جلسه مسئولین و اعضای کمیته‌های ۱۱ گانه ستاد تسهیلات زائرین استان گزارشی از اقدامات و برنامه‌های خود برای برگزاری جشن نیمه شعبان ارائه دادند.

استاندار قم در این جلسه با قدردانی از همکاری مردم در اجرای سیاست‌های ستاد مقابله با کرونا تاکید کرد: اولویت برنامه ریزی‌ها در شرایط فعلی باید حفظ سلامت و جان شهروندان باشد.

بهرام سرمست افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون زحمات فراوانی برای قطع زنجیره شیوع این ویروس کشیده شده که نباید با تصمیمات اشتباه، زحمات پرستاران، مسئولان و مردم و اصنافی که در خانه ماندند و برای مدتی کسب و کارشان تعطیل شد بیهوده شود.

استاندار ادامه داد: باوجود اینکه با همدلی و همراهی مردم و مسئولان موج‌های سنگین کرونا را پشت سرگذاشتیم و امروز شرایطمان نسبت به استان‌های دیگر مطلوب است، اما هنوز کسی تضمین نمی‌دهد که دیگر شیوع کرونا را نخواهیم داشت.

سرمست با بیان اینکه همه مسئولان خدمت در مسیر ترویج فرهنگ مهدویت را افتخاری برای خود می دانند گفت: امسال هم مشتاق برگزاری هرچه با شکوه‌تر مراسم نیمه شعبان با ابتکارعمل و برنامه ریزی متفاوت هستیم، اما نگرانیم هرگونه اقدام نسنجیده در برگزاری جشن‌ها، خیزش موج جدید کرونا در قم و بحرانی شدن وضعیتمان باتوجه به کشف کرونای جهش یافته انگلیسی در استان‌های دیگر را به همراه داشته باشد.

استاندار گفت: در زمینه ترویج فرهنگ مهدویت باید در شرایط کرونایی و محدودیت‌ها، ضمن تزئین شهر به بهترین شکل ممکن باید از ظرفیت فضای مجازی بهترین استفاده کرد تا همگان با این فرهنگ مانوس شوند.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران نیز در این جلسه با بیان اینکه هویت نظام مقدس جمهوری اسلامی وابسته به فرهنگ مهدویت است گفت: با اتکا به تجربه‌ای که از برگزاری مراسم‌های ماه محرم در شرایط کرونایی داشتیم، مراسم نیمه شعبان پیش رو را با شکوه و عظمت و بهترین نحو ممکن که مورد تایید ستاد مقابله با کرونا باشد برگزار خواهیم کرد.