به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور بهرام سرمست استاندار قم در اولین جلسه ستاد انتخابات استان قم طی سخنانی با اشاره به برگزاری چندین دوره انتخابات در سالهای پس از انقلاب اسلامی اظهار کرد: بهره گیری از تجربیات انتخابات گذشته در راستای برگزاری انتخابات سالم، امن و باشکوه از اهمیت ویژه برخوردار است.

سرمست همچنین با اشاره به برگزاری انتخابات شورای شهر قم به صورت الکترونیکی خاطرنشان کرد: انتخابات شورای اسلامی شهر قم به صورت کاملا مکانیزه برگزار خواهد شد که تامین زیرساخت ها در این راستا از اهمیت ویژه برخوردار است.

وی در ادامه با اشاره به زمانبندی فرآیند های مختلف برگزاری انتخابات خاطرنشان کرد: متولیان انتخابات بایستی به قوانین و تقویم انتخاباتی اشراف کامل داشته باشند و کارهای خود را به روزهای پایانی موکول نکنند.

استاندار قم ادامه داد: در دوره ی پیش رو، سه انتخابات ریاست جمهوری، خبرگان رهبری و شورای اسلامی شهر و روستاها را به صورت همزمان برگزار می کنیم که نیازمند آمادگی بیشتر مسئولان ستاد انتخابات استان می باشد.

سرمست بیان کرد: بایستی همه ی اقدامات، وظایف و برنامه های مسئولان استان مستند و به صورت مکتوب تدوین شود.

استاندار قم با بیان اینکه فرمانداری محور برگزاری انتخابات در استان قم است خاطرنشان کرد: همه ی مسئولان موظف به همکاری و تعامل با فرماندار قم به عنوان رئیس هیات اجرایی انتخابات هستند.

وی تصریح کرد: برگزاری انتخابات امن، باشکوه و سالم در دستورکار مسئولان استان می باشد و بایستی قانون به عنوان فصل الخطاب همواره مورد توجه قرار بگیرد.

در پایان این جلسه احکام اعضای ستاد انتخابات استان قم توسط استاندار قم به ایشان اعطاء شد.