به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، سیدموسی حسینی کاشانی در آئین اختتامیه ششمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در تالار شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم اظهار داشت: این جشنواره در 5 دوره موفقیت‌های خوبی را پشت سر گذاشته است و در این میان یکی از ویژگی‌های مهم جشنواره ابوذر، خودجوش بودن و برگزاری با مشارکت اصحاب رسانه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم افزود: این جشنواره در هیچ دوره‌ای به اعتبارات دولتی وابسته نشده است بلکه متناسب با روحیه بسیجی و جهادی برگزار می‌شود و علی‌رغم مضیقه‌ها و کمبودها انصافاً توانسته جای خود را در میان جشنواره‌های رسانه‌ای حرفه‌ای به‌خوبی باز کند.

وی تصریح کرد: هرچند در برگزاری جشنواره ابوذر، مشکلات مالی نیز وجود دارد، اما از نظر کیفیت یکی از جشنواره‌های بسیار خوب است.

حسینی کاشانی بیان کرد: فارغ از مباحثی که در جشنواره‌های حرفه‌ای دنبال می‌شود، محتوا و مطالب، اهمیت بالایی دارد و این از خصوصیات بارز جشنواره ابوذر است، ممکن است در جشنواره حرفه‌ای اولویت این نباشد که برای محتوا امتیاز بالایی در نظر گرفته شود اما در جشنواره ابوذر وزنه و محتوا بسیار سنگین است و این جشنواره را متمایز می‌کند.

وی عنوان کرد: همچنین جشنواره رسانه‌ای ابوذر، فارغ از نگاه‌های سیاسی و جناحی برگزار می‌شود و هدف همه در آن، یکی است و جشنواره ابوذر، رسیدن به تراز رسانه انقلابی برای معرفی دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی را دنبال می‌کند.