به گزارش اکونا پرس،

به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اراک، دکتر فلک افلاکی در ابتدای این جلسه، ناحیه سنجان را یکی از مناطق تاریخی و اصیل شهرستان اراک دانست که با بی توجهی طی سال های گذشته آسیب فراوانی دیده و اظهار کرد: منطقه سبز و تاریخی سنجان دارای زیبایی های بصری بسیاری می باشد که نظر هر رهگذری را به خود جلب می کند اما متاسفانه عدم رسیدگی مناسب و رفع به نیازهای آن منجر شده تا کوچه باغ های با ارزش این منطقه یکی پس از دیگری تخریب شوند.

وی ادامه داد: دو منطقه سنجان و کرهرود در سال ۸۹ به شهر اراک الحاق شدند تا با دریافت امتیازات کلانشهری، خدمات شهری مناسب تری دریافت نمایند ولی امروز آنچنان که باید این مساله محقق نشده و همین امر سبب ایجاد نارضایتی عمومی بین شهروندان گشته است.

رئیس کمیسیون نظارت و پیگیری شورای اسلامی شهر اراک تاکید کرد: شورای شهر دوره پنجم در راستای مشخص شدن و شناسایی نقاط ضعفی که مانع خدمات دهی مناسب به ساکنان منطقه سنجان می شود، این جلسه را تشکیل داد تا با در نظر گرفتن یک برنامه هدفمند، اقدامات لازم را برای رفع نیازهای منطقه سنجان هر چه سریع تر اجرایی کند.

در ادامه جلسه کمیسیون نظارت و پیگیری شورای شهر، نمایندگان محلی منطقه سنجان از پارلمان شهری دوره پنجم بابت یاری رسانی در امر احیای قنات های خشک شده سنجان و حفظ فضای سبز منطقه قدردانی کردند.

در پایان جلسه نیز بعد از سه ساعت بررسی، دکتر فلک افلاکی مصوبات جلسه مذکور را به شرح ذیل قرائت کرد: 

۱- پیگیری صورت جلسه استاندار مرکزی با مدیران سازمان های دارای مسوولیت در منطقه سنجان به منظور تسریع در رفع نیازهای این منطقه

۲- راه اندازی پل عابر پیاده کوی کوثر تا قبل از فرارسیدن نو