به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی  ، در مراسمی که به مناسبت روز درختکاری در محوطه ساختمان اداری ستاد شرکت برگزار شد و طی آن 56 اصله درخت مثمر  کاشته شد مهندس یوسف عرفانی نسب مدیرعامل شرکت ، حفظ  محیط زیست را وظیفه ای همگانی و همیشگی بیان نمود و اظهار امیدواری کرد با گسترش سنت حسنه درختکاری در بین مردم ، از محیط زیست که یکی از نعمت های بزرگ خداوند به بشر هست ، درست حفاظت شود.

 وی افزود : در دین اسلام  به کاشت درخت ، بسیار سفارش شده که از اجر اخروی زیادی برخوردار است  و در این رابطه روایات معتبری از پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصومین (ع) نقل شده است.

این گزارش می افزاید :به مناسبت روز درختکاری، تعداد 6500 اصله درخت مثمر و غیر مثمر در محوطه تصفیه خانه های فاضلاب شهرهای اراک ،ساوه ، دلیجان ،محلات،خمین ، آشتیان و شازند کاشته شده است که از این تعداد 3000 اصله  درخت توت غیر مثمر به منظور استفاده  از برگ این درختان  برای  پرورش کرم ابریشم (نوغان داری) در تصفیه خانه فاضلاب شهر دلیجان کاشته شده که طی 3 سال آینده ، برای چندین نفر  ایجاد شغل خواهد نمود.

گفتنی است  بمناسبت روز درختکاری هرساله ، در محوطه های اداری و تاسیسات آب و فاضلاب شهرها و به ویژه تصفیه خانه های فاضلاب ، درختان زیادی کاشته می شود.