به گزارش اکونا پرس،

به نقل از خبرگزاری موج قم، عبدالرضا رحمانی فضلی ، عصر پنجشنبه در آیین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۹۹ طرح بزرگ شهرداری با اعتبار ۱۰ هزار میلیارد ریال در سالن همایش های شهرداری قم ، با بیان اینکه شان ملت ایران بسیار بزرگ است افزود: با تشدید تحریم ها، برگزاری انتخابات آمریکا و فشارها و توطئه های مختلف، پیش بینی ما این بود که در سال ۹۹، سالی سخت را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه بار اصلی مقاومت و استقامت در مقابل توئه های دشمن به دوش مردم بود گفت: هر کاری برای خدمت به مردم انجام دهیم، نمی توانیم دِین خود را به آنها ادا کنیم.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه استقامت و ایستادگی مردم موجب شد تا ترامپ به عنوان این شر بین المللی از صحنه خارج شود، گفت: شکست ترامپ، پیروزی ملت ایران بود و ملت بزرگ ایران با ایستادگی و مقاومت خود، این عزت را در جهان رقم زدند که وظیفه مسئولان در قبال چنین مردمی، خدمت شبانه روزی است.

وی گفت: رفع عقب افتادگی های استان متناسب با شئونات و جایگاه قم به عنوان یک استان بین المللی، وظیفه مسئولان در این زمینه را بسیار سنگین تر کرده است.

وزیر کشو، اظهار داشت: با وجود همه محدودیت ها و به تعبیری خشکسالی بودجه ای، برای رفع مشکلات کشور تمام توان دولت به کار گرفته شده است .

وی گفت: از محل اعتبارات کرونا، دولت مجوزی برای تامین پنج هزار دستگاه اتوبوس و تعدادی واگن مترو از محل تهاتر نفت تصویب کرده است که امیدواریم با واردات قطعات این مهم محقق شود.

وی با بیان اینکه برای تامین واگن و اتوبوس برای قم سهم قابل توجهی قائل خواهیم بود گفت: برای خروج استان قم از تک شهرستانی، افزودن ۲ شهرستان به این استان در حال انجام است که این موضوع در کمیسیون سیاسی و امنیتی دولت تصویب شده و تلاش می کنیم تا انتهای دولت این مجوز صادر شود.

وزیر کشور، ادامه داد: خروج قم از تک شهرستانی در توزیع جمعیت، اختصاص اعتبارات و ارائه خدمات نقش مهمی دارد.