به گزارش اکونا پرس،

رضا شهرستانی با اشاره به ثبت رکورد روزانه ۱۴۰ ذوب در ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد مبارکه اظهار داشت: این دستاورد مهم نشان از مدیریت کاردان این مجموعه است و به تمام پرسنل شرکت فولاد مبارکه تبریک می‌گویم.

وی افزود: شرکت فولاد مبارکه با داشتن ۸ کوره ۱۸۰ تنی که در دنیا منحصربه‌فرد است و ثبت رکورد ۱۴۰ ذوب در یک روز، ثابت کرد که به زمان کمتر از ۸۵ دقیقه در فرایند تخلیه ذوب تا تخلیه ذوب بعد (tap to tap) رسیده است و تحقق این مهم، نیازمند مدیریت بسیار قوی است، چراکه معمولا ظرفیت اسمی این کوره‌ها ۹۰ دقیقه است و فرایند تخلیه ذوب تا تخلیه ذوب بعدی بیش از 90 دقیقه طول می‌کشد.

عضو هیئت‌مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران تصریح کرد: دستاورد ثبت رکورد ۱۴۰ ذوب در ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد مبارکه باز هم بر مدیریت کاردان مجموعه، تأمین و نگهداری قوی، تأمین مواد اولیه و تولید باکیفیت فولاد مبارکه که در سطح استانداردهای جهانی است، صحه گذاشت.

وی اضافه کرد: این دستاورد مهم فولاد مبارکه درخور تحسین است و امیدواریم با توسعه انقلاب چهارم صنعتی در شرکت فولاد مبارکه شاهد رکوردهای پی‌درپی بزرگ‌ترین واحد صنعتی کشور باشیم.