به گزارش اکونا پرس،

به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قم : حمیدرضا شیخ الاسلام مدیرکل آموزش و پرورش استان قم در سی و چهارمین یادواره یک هزار شهید فرهنگی و دانش آموز استان که در مجتمع امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار داشت: استان قم بیش از یک هزار فرهنگی و دانش آموز شهید را تقدیم اسلام و انقلاب کرده است که یک ششم کل شهدای استان را تشکیل می‌دهد.

وی افزود: در دوران دفاع مقدس جمعیت قم حدود ۳۰۰ هزار نفر بود و شهر بدین گستردگی نبود و آموزشگاه‌های زیادی هم نداشتیم، اما روحیه ایثار و شهادت و شوق حضور در جبهه، در قلب و ذهن بهترین‌های جامعه یعنی معلمان و دانش آموزان موج می‌زد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم ادامه داد: اگر نظام مقدس امروز این بزرگی و عظمت را در دنیا رقم زده، مرهون خون و ایثار شهدا و ایثارگرانی است که در عرصه ایثار و شهادت قدم نهادند و در زمانی که استکبار جهانی به دنبال شکست نظام بود، نگذاشتند اقتدار نظام اسلامی زیر سوال برود.

وی خاطرنشان کرد: از تمامی ۲۶۰ هزار دانش آموز عزیزی که هم اکنون از کانال شاد یادواره را نظاره می‌کنند، می‌خواهم که شما که آینده ساز نظام هستید، در هر عرصه‌ای که خدمت خواهد کرد، همواره یاد و خاطره شهدا را مدنظر داشته باشید، زیرا هر چه داریم، از شهداست.

شیخ الاسلام ادامه داد: به لطف خدا امروز آموزش و پرورش استان قم به همت پیشکسوتان عرصه تعلیم و تربیت و ایثار و شهادت اجازه نداد که سی و چهارمین یادواره شهدای استان در گیرودار محدویت‌های کرونایی به ورطه فراموشی سپرده شود.

وی با تقدیر از مدیران، معلمان و دانش آموزان در برپایی اردو‌های راهیان نور مجازی عنوان کرد: در سال‌های گذشته ما ۶ هزار دانش آموز به اردو‌های راهیان نور اعزام می‌کردیم، اما در سال ۹۹، با همت سپاه و از طریق فضای مجازی، تمامی دانش آموزان استان اردوی مناطق عملیاتی جنوب را زیارت نموده و مانور عظیمی را خلق کردند.