به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، مهرداد مصلح، معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد استان قم با اشاره به شتاب علمی کشور گفت: رویداد خانه تا کارخانه نیز همراه با همین رشد علمی و با هدف ترویج و گسترش ایده یابی در کسب و کار با محوریت کمیته امداد و مشارکت بنیاد نخبگان و جهاد دانشگاهی استان قم برگزار شد.

وی لزوم آشنایی افراد تحت حمایت با ادبیات کسب و کار را خاطر نشان و اظهار کرد: ایده های فراخوان شده در سه محور فنآوری اطلاعات، محصولات کشاورزی، صنایع دستی، تبدیلی و تکمیلی است.

مصلح از برگزاری وبینارهای آموزشی این رویداد در نیمه نخست اسفندماه خبر داد و گفت: این وبینارها با موضوع خلاقیت، ایده پردازی و تحلیل بازار، فن بیان، ارتباط مؤثر و بازاریابی فروش با بهره گیری از اساتید برجسته استانی و کشوری برگزار شد.

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد استان قم با بیان اینکه 44 ایده به دبیرخانه رویداد رسیده است افزود: از این تعداد 10 ایده به مرحله نهایی داوری راه یافتند.

وی با بیان اینکه صاحبان ایده های راه یافته به مرحله استانی در مراسم اختتامیه از طرح و ایده های خود دفاع کردند تصریح کرد: طبق آرای هیئت داوران، سه ایده با موضوعات تولید نرم افزار در حوزه دینامیک مولکولی و مکانیک کوانتومی و بررسی مقدار تفاوت فرکانس محرک آزمون از محرک هدف روی دقت عملکرد فرد در اختلالات عصبی و چراغ خواب بازیافتی به ترتیب حائز رتبه های اول تا سوم شدند و علاوه بر لوح سپاس به هریک از آنها به ترتیب 15، 10 و هفت میلیون ریال اهدا شد.

مصلح اضافه کرد: دو ایده هم با عناوین فرآوری پشم شتر و تولید افزودنیهای جیره طیور با منابع گیاهان دارویی به عنوان شایسته تقدیر معرفی شدند که علاوه بر لوح سپاس، به هر کدام چهار میلیون ریال اهدا شد.

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه صاحبان ایده های برتر و شایسته تقدیر از حمایت های مادی و معنوی کمیته امداد امام خمینی (ره)، جهاد دانشگاهی و بنیاد ملی نخبگان استان قم بهره مند می شوند گفت: راه یافتگان به مرحله داوری هم می توانند از 50 درصد تخفیف آموزشهای تخصصی جهاد دانشگاهی بهره مند شوند.