به گزارش اکونا پرس،

به نقل ازروابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات قم با حضور در دفتر شهردار قم، با وی دیدار و گفت و گو کردند.

محمدحسین همتی‌نژاد، مدیرعامل خانه مطبوعات استان قم هم به نقش آفرینی رسانه‌های شهر قم در بحران‌های اجتماعی اشاره کرد و از اهمیت ساماندهی وضعیت خبرنگاران استان سخن گفت.

اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات استان قم به مناسبت فرارسیدن سال‌روز شهادت مهندس مهدی باکری ضمن تبریک روز شهردار به نمایندگی از جامعه رسانه‌ای و مطبوعاتی قم و به پاس تلاش‌های شهردار قم با اهدای لوح سپاس و یادبود از زحمات و تلاش‌های سیدمرتضی سقائیان‌نژاد شهردار قم قدردانی کردند.

سیدمرتضی سقائیان‌نژاد در این دیدار بر ضرورت حفظ شأن بزرگان و پیشکسوتان مطبوعات قم تأکید کرد و گفت: با وجود حضور پر شور جوانان رسانه‌ای در تمامی عرصه‌ها، استفاده از تجارب پیشکسوتان این عرصه از جمله ضرورت‌ها محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: مسائل موجود در شهر و جامعه یک نمود عینی دارند و یک حقیقتی که شاید برای بسیاری مخفی باشد. کار ویژه اصحاب رسانه نمایان کردن این حقیقت مسائل و توجه به زوایای پنهان و آشکار اتفاقات است.

شهردار قم افزود: به دلیل نگاه‌ها و حساسیت‌های موجود به شهر قم، خانه مطبوعات قم باید از تمام تشکل‌های مطبوعاتی و رسانه‌ای در کشور قوی‌تر باشد.

سقائیان‌نژاد با اشاره به رسالت حمایت رسانه از حق و حقیقت ابراز کرد: شهر به مردم تعلق دارد، خبرنگاران می‌توانند به مردم در حفظ شهر کمک کنند.

شهردار قم، انتقاد منطقی را سکوی پیشرفت در تمام عرصه‌ها دانست و افزود: مدیریت شهری در مواجهه با نقد تخصصی و دلسوزانه پذیرنده بوده و به راحتی می‌تواند با مخالفان خود در حوزه‌های مختلف کار کند.

سقائیان‌نژاد با تأکید بر حرکت ملت در مسیر وحدت جامعه، خاطر نشان کرد: در حال حاضر و در شرایط کنونی کشور، تنها راه دوام انقلاب اسلامی حفظ وحدت و یگانگی میان ملت است.

وی لازمه حضور مردم در صحنه انقلاب را امید به بهبود وضعیت جامعه دانست و تاکید کرد: مطالبه‌گری خارج از ظرفیت جامعه، سبب ایجاد فساد و بروز ناهنجاری‌های اجتماعی می‌شود.