به گزارش اکونا پرس،

 حجت الاسلام والمسلمین جعفری در جمع اصحاب رسانه که با موضوع برگزاری شانزدهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت و در مسجد مقدس جمکران برگزار شد، اظهار داشت: دردرنگ بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی رهبر انقلاب بیان شد، به خوبی وظائف مسئولین و نهاد‌های برای زمینه سازی دولت مهدوی بیان شده است که یکی از آن وظائف مهم، ایجاد بستر و زمینه برای تشکیل دولت مهدوی است.

دبیر همایش دکترین مهدویت افزود: در همین رابطه هر ساله همایشی به عنوان دکترین مهدویت برای معرفت افزایی مردم نسبت به مهدویت با همکاری سایر نهاد‌ها و مراکز علمی کشور برگزار می‌شود و امسال نیز به دلیل شرایط کرونایی شاهد برگزاری شانزدهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت به صورت مجازی با عنوان «طرح کلی دین و حرکت انبیاء الهی از آغاز تا الان» از مسجد مقدس جمکران خواهیم بود.

این کارشناس مسائل مهدی ادامه داد: این همایش ۶ فروردین سال جدید از ساعت ۹ صبح تا عصر برگزار خواهد شد؛ همچنین آغاز همایش با پیام تصویری حضرت آیت الله جوادی آملی بوده و سخنران افتتاحیه آیت الله اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه و سخنران عصرگاهی و اختتامیه نیز آیت الله اراکی، عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه خواهند بود.

حجت الاسلام والمسلمین جعفری بیان داشت: این همایش، علمی است و تاکنون ۴۰ مقاله به دبیرخانه علمی همایش ارسال شده و از بین اینها، ۱۲ مقاله در روز همایش ارائه خواهد شد.

وی اظهار داشت: از دیگر برنامه‌های این همایش بین المللی، تقدیر از شهید مقاومت، سردار حاج قاسم سلیمانی، تقدیر از گروه‌های مقاومت که زمینه ساز ظهور می‌باشند همچون حزب الله، انصارالله، زینبیون و ارائه مقالات پژوهشی خواهد بود.