به گزارش اکونا پرس،

وی ادامه داد: این گروه ها با تیم دانشگاه امام حسین(ع) که از سنوات گذشته در این منطقه حضور دارند هماهنگ شده و با هدایت و راهبری آنها در حال انجام کار هستند. 

جانشین فرماندهی قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان قم با اشاره به اینکه نیروهای جهادی در کنار ماموریت های محوله توجه به برنامه های درون گروهی مانند نمازهای جماعت، قرائت دعا و زیارت و ورزش صبحگاهی نیز دارند، ابراز کرد: موضوع مطالبه گری و پیگیری مشکلات مردم از جمله تامین آب شرب و اصلاح شبکه فاضلاب منطقه نیز در دستور کار جهادگران قرارگاه کریمه اهل بیت(س) قرار دارد. 

داودآبادی اظهار کرد: این اردو از 24 اسفند ماه در دو دوره 10 روزه آغاز شده که در هر دوره ۲۰۰ نفر از نیروهای جهادی در قالب قرارگاه در منطقه حاضر می شوند. 

وی نظم تشکیلاتی و شادابی نیروهای جهادی را از شاخصه های این اردو برشمرد و بیان کرد: نیروهای جهادی قرارگاه کریمه اهل بیت(س) در این مدت ارتباط خوبی با اهالی و ساکنین محلات منطقه هدف برقرار کردند و اهالی نیز از عملکرد سپاه و گروه های جهادی در منطقه ابراز خرسندی کردند.  

مسئول بسیج سازندگی استان قم با تاکید بر اینکه تامین ضرورت های تدارکاتی، حمایتی و پشتیبانی مادی و معنوی از گروه های جهادی که سفیران خدمت رسانی استان قم در مناطق محروم کشور هستند در اولویت برنامه های این سازمان قرار دارد، گفت: دیگر دستگاه های اجرایی استان نیز باید از این گروه ها حمایت کرده و هماهنگی های لازم با دستگاه های ذیربط در استان های مقصد را انجام دهند تا حداکثر بهره برداری از ظرفیت گروه های جهادی در خدمت رسانی به مردم انجام شود. 

داودآبادی توانمند سازی گروه های جهادی و آموزش تخصصی آنها در حوزه های مختلفی که فعالیت می کنند را از دیگر برنامه های سازمان عنوان کرد و گفت: لازم است قرارگاه جهادی حضرت معصومه(س) هویت و جایگاه حقیقی و حقوقی خود را برای همیشه حفظ کند و پس از تمام این اردو نیز فعالیتش را ادامه دهد و  می بایست برای شبکه سازی و توانمند سازی آنان ها تلاش کرده و زمینه فعالیت آنها را در عرصه های مختلف فراهم نمائیم. 

وی از ضرورت بهره گیری از ظرفیت این گروه ها برای رفع محرومیت در مناطق محروم استان قم سخن گفت و ابراز کرد: اردوهای جهادی کارگاه توانمند سازی و تربیت نسل در تزار انقلاب اسلامی است که کمترین دست آورد آن تغییر نگاه نیروهای جوان نسبت به مناطق محروم است و نگاه عدالتخواه به انها می دهد که این نگاه می تواند برای آینده کشور مدیران انقلابی و عدالتخواه را پرورش دهد.