به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی، حاجی سلطانی از اقدامات انجام شده در اسفند ماه سال 1399 در قالب طرح راهداری نوروزی به شانه سازی و تیغ زنی حریم راه در محورهای قدیم ساوه - تهران به طول 25 کیلومتر و محور خرقان به طول 7 کیلومتر و اصلاح شیب شیروانی و خاکریزی جهت ایمن سازی دو طرف پل ها در راههای روستایی اشاره کرد.

وی افزود: لکه گیری محورهای مأمونیه - خشکرود و محور قدیم ساوه - تهران با مصرف بیش از 85 تن آسفالت سرد و گرم از دیگر اقداماتی است که در راستای تسهیل سفرهای نوروزی به عمل آمده است.

حاجی سلطانی خاطر نشان کرد: جهت ارتقای ایمنی جاده های شهرستان در محورهای بوئین زهرا، خرقان و محور قدیم ساوه - تهران تعداد 100 عدد تابلوی خطر نمای پل، جهت نما، مسیرنما و تابلوی صلیبی نصب و در تقاطع اختر آباد و ورودی شهر زاویه واقع در محور قدیم ساوه - تهران 75 عدد استوانه ایمنی نصب شد.

 رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان زرندیه گفت: جهت بالا ارتقای ایمنی و آشکارسازی مقاطع پرخطر دو دستگاه چراغ چشمک زن در محور قدیم ساوه - تهران (ابتدای دو بانده گردنه رنگرز) و محور مأمونیه به آزاد راه ساوه – تهران (محدوده ورودی و خروجی شهرک صنعتی) نیز نصب شده و کلیه چراغ های چشمک زن خاموش در محورهای مواصلاتی تعمیر و احیای مجدد شده است.​