به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مهرداد مصلح، معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد استان قم تسهیلات پرداختی برای اشتغال مددجویان مستعد کار را 75 میلیارد و 610 میلیون تومان عنوان و اظهار کرد: از این مبلغ حدود 67 میلیارد و 410 میلیون تومان از منابع بانکی و بقیه آن از اعتبارات این نهاد، خیران آستان قدس و هم‌افزایی بانک مهر ایران پرداخت‌شده است.

وی کاریابی برای اشتغال مددجویان در مراکز تولیدی و خدماتی استان برای اشتغال مددجویان را در سال جهش تولید موفقیت‌آمیز توصیف کرد و گفت: با اعتباری بالغ بر 356 میلیون تومان 345 نفر به‌عنوان نیروی کار در این مراکز مشغول به کار و از حداقل‌های حقوق و مزایای کار بهره‌مند شدند.

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد استان قم آموزش در بخش اشتغال را از ضروریات کارآفرینی و تولید برشمرد و تصریح کرد: هزار و 890 فقره آموزش در زمینه‌های مهارتی و پایدارسازی شغل با 161 میلیون تومان اعتبار به افراد تحت حمایت ارائه شد.

مصلح بابیان اینکه امسال 6 هزار و 300 طرح فعال در استان قم داریم گفت: امید است در سال 1400 که تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی ها نامگذاری شده است با رفع موانع تولید موجود در بخش اشتغال مددجویان و حمایت مسئولان مرتبط استانی و کشوری، طرح‌های فعال و تولیدات مددجویان این نهاد در استان افزایش یابد.