به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امدادآئین اطعام مهدوی کمیته امداد استان قم همزمان با نخستین روزهای ماه مبارک رمضان با میزبانی آیت الله سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) و با حضور احمد امیرآبادی نماینده مجلس و مدیران ارشد کمیته امداد افتتاح شد. 

 اکبر میرشکار، مدیرکل کمیته امداد استان قم با اشاره به رشد ۸۰ درصدی مشارکت مردم در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ گفت: کمکهای مردمی در سال گذشته ۱۱۹ میلیارد تومان بوده است که از همه مردم نوعدوست و نیکوکار قدردانی می کنم.

وی با بیان اینکه سال بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم افزود: کمیته امداد استان قم در همین شرایط سخت توانست آمار رشد قابل توجهی را در بیشتر زمینه ها مانند پرداخت تسهیلات، درمان، مسکن و حتی ازدواج دختران تحت حمایت به مردم اعلام کند.

میرشکار افزایش خدمات این نهاد را حاصل به کار بستن رهنمودهای مراجع عظام و علما دانست و تصریح کرد: استان قم در سال ۹۹ در طرح اکرام ایتام و محسنین و همچنین در مددکاری رتبه نخست را از لحاظ کمی و کیفی به خود اختصاص داده است.

وی از خبرهای خوش این نهاد در طول ماه مبارک رمضان خبر داد و اظهار امیدواری کرد که به فضل الهی و با کمک مردم نیکوکار و خیران بتوانیم ۲۰۰ هزار پُرس غذای گرم، ۲۲هزار بسته معیشتی ۱۵۰ تا ۴۵۰ هزار تومانی بین نیازمندان توزیع کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قم از همّت امدادگران استان برای حامی یابی ۴۰۰۰ فرزند یتیم و محسنین خبر داد و گفت: در همین ماه مبارک ۲۸۰ سری کمک جهیزیه به ارزش حدود ۲۱ میلیون تومان شامل یخچال، ماشین لباسشویی، اجاق گاز، تلویزیون و جاروبرقی به نوعروسان تحت حمایت اهدا خواهد شد.

وی همچنین مسکن را دغدغه مهم افراد بی بضاعت عنوان و اظهار کرد: اگر مشکلات زمین از طرف مسئولان استانی برطرف شود با رایزنی های انجام شده ۲۰۰۰ خانوار دارای سرپناه می شوند.