به گزارش اکونا پرس،

به نقل از خبرگزاری موج قم، مهدی کلانترزاده امروز با حضور در سومین دوره طرح شهروند پرسشگر مدیر پاسخگو با اشاره به اصلی‌ترین رسالت اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری، اظهار داشت: اصلی‌ترین رسالت این اداره کل تسهیلگری برای ارتباط‌گیری مدیران و شهرداری با شهروندان با جایگاه‌های مختلف اجتماعی است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم ارتباط مستقیم با نخبگان را عامل اخذ تصمیمات درست در شهرداری دانست و افزود: شهرداری به عنوان مهم‌ترین مرجع تصمیم‌گیری در شهر باید با همه اقشار جامعه از کودک و بزرگسال و زن و مرد با هر سطح اجتماعی و شغلی ارتباط مستقیم داشته و حرف و نظرات شهروندان را بشنود.

کلانترزاده سامانه ۱۳۷ را یکی از بسترهای مناسب و عمومی‌ترین بستر ارتباط مدیریت شهری با شهروندان عنوان و بیان کرد: سامانه ۱۳۷ هم دیده‌بان بوده و هم دیده‌بان‌هایی به عنوان شهروندان داشته تا زبده‌ترین افراد در خدمت شهروندان باشند.

وی آغاز سومین دوره طرح شهروند پرسشگر مدیر پاسخگو را در سال جاری مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: حضور مدیران و معاونان ارشد مجموعه و حتی شهردار قم در این برنامه با توجه به دغدغه‌ها و سیاست‌های ارتباطی در دستور کار قرار گرفته و با اطلاع‌رسانی به مردم خواستار مشارکت مردمی هستیم.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم از تشکیل طبقه‌بندی‌های ویژه خبر داد و تاکید کرد: صدا و مطالبات مردم به صورت مستقیم به گوش مدیران رسیده و چهارشنبه هر هفته یکی از مدیران با حضور در سامانه به صورت مستقیم با شهروندان گفتگو می‌کند و مطالبات مردم در آن روز با قید فوریت پیگیری می‌شود.

کلانترزاده ضمن دعوت عمومی حضور در این طرح خواستار مشارکت فعال شهروندان شد و خاطرنشان کرد: همکاران ما در سامانه ۱۳۷ به صورت ۲۴ ساعته آماده شنیدن نظرات و پیشنهادات شهروندان بوده و هر اتفاق و خدمتی که در حوزه ۳۷۲ گانه ماموریت‌های مجموعه شهرداری انجام می‌شود را پاسخگو هستند.

وی شرح وظایفی از کارشناسان سامانه ۱۳۷ ارائه داد و تاکید کرد: به احترام شهروندان و رسالت حقیقی شهرداری قم سه مرحله ثبت پیام، پیگیری پیام و سپس پاسخگویی در سامانه ۱۳۷ انجام شده و درکنار دیدارهای مردمی و پاسخگوی به شهروندان، مدیران ارشد مجموعه به صورت مستقیم هر چهارشنبه پاسخگوی شهروندان خواهند بود.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم با ابراز رضایت از روند اجرا و نتایج حاصل از دو دوره قبلی برنامه مدیر پاسخگو شهروند پرسشگر، مطرح کرد: امیدواریم این دوره نیز با ارتقاء کیفی و کمی این برنامه بتوانیم به هدف پیش‌بینی شده سامانه ۱۳۷ برای افزایش بیش از ۶۵ هزار تماس در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال گذشته جامه عمل بپوشانیم.

کلانترزاده نقطه نهایی کار در سامانه ۱۳۷ را ارزیابی میزان رضایتمندی شهروندان دانست و تاکید کرد: هنگام تماس با سامانه زمانی کلید پایان فرایند ثبت می‌شود که رضایت شهروند یا توجیه شهروند ثبت شده و ما نگهدار و هادی تماس‌های شهروندان با سامانه ۱۳۷ هستیم.