به گزارش اکونا پرس،

به نقل از وب دا مرکزی، دکتر علی علیمحمدی، بیان کرد: افراد بالای ۸۵ سال از روز سه شنبه واکسینه می‌شوند، این عزیزان نیاز به ثبت نام در سامانه ای ندارند و همکاران بهداشتی با استناد به پرونده الکترونیک با افراد بالای ۸۵ سال تماس گرفته و این عزیزان را به مکان واکسیناسیون راهنمایی می‌کنند.

وی افزود:  قرار است که در این نوبت حدود ۱۰ هزار نفر در اراک و سایر شهرستان های تابعه واکسینه شوند.

وی تاکید کرد: در این طرح ۵ روزه واکسیناسیون ضربتی که برای تکمیل واکسیناسیون جامعه بهداشت و درمان بخش های دولتی و خصوصی، نظام پزشکی و جانبازان بالای ۵۰ درصد و دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی و پرسنل حوزه ستادی معاونت های مختلف دانشگاه بوده بالغ بر چهار هزار نفر در پنج روز با واکسن های آسترازنکا و سینوفارم واکسینه شدند و دوشنبه ششم اردیبهشت ماه آخرین مهلت برای واکسیناسیون است.

وی خاطرنشان کرد: واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی باید در کنار یکدیگر صورت بگیرند و نیاز است که حتماً افرادی که واکسن می زنند، پروتکل های بهداشتی را نیز رعایت نمایند.

دکتر علیمحمدی تصریح کرد: واکسن کرونا همچون سایر واکسن هایی که انسان در طول زندگی خود تزریق می‌کند دارای عوارض می باشد و تا چند روز پس از تزریق واکسن ممکن است در بعضی افراد دیده شود که این موارد جای نگرانی ندارد.