به گزارش اکونا پرس،

به نقل از ایثار واحد استان قم، آیت الله اعرافی در این آیین ضمن خیر مقدم به معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران افزود: حیات جاودان شهدا منبع مولد و نیرو بخش امت ها برای آزادی و رهایی است ، شهدا مردان میدان جهاد هستند که فرماندهی آن با امام و نایب برحق ایشان است، این دو رکنی است که در این مسیر روشن است، ولی برخی نمی دانند  و از آن غفلت می کنند.

امام جمعه قم تاکید کرد: امروز بدلیل اشکالاتی که وجود دارد انتقاداتی نیز هست، اما خط اصلی روشن است و حرکت  به سوی ظهور امام عصر(عج) و قله های بلند تمدن اسلامی پیش می رود و این راه متوقف نمی شود.

آیت الله اعرافی تاکید کرد: خون شهدا پیام آور راه نو و اندیشه جدید تمدنی برای دنیاست.  شهدا برای آرمانهای الهی از جان خود و تمامی تعلقات دنیایی گذشتند، امروز اگر کسی برای آرمانهای الهی، ایستادگی برخط مقاومت، خدمت به مردم از امکانات، وقت و تعلقاتش هزینه کند، این بسیار ارزشمند است.

وی عنوان کرد: شهدا از جنس همین مردم بودند شهید نام و یادش هویت ساز است و کسانی که برای زنده نگه داشتن نام شهدا تلاش می کنند، اقدامی ارزشمند انجام می دهند و نباید کار خود را کوچک بشمارند.

آیت الله اعرافی افزود: امروز ملتها و دولتها در دنیا در راستای ارج نهادن به کشته شدگان راه استقلال و دفاع از سرزمینشان هزینه های بسیار می کنند. 

وی بیان  داشت: زنده نگه داشتن نام شهدا ارزشمند است و مهم تر از آن زنده نگه داشتن فرهنگ مقاومت و ایثار است که باید از سوی نهادهای آموزش و فرهنگی و حوزوی مورد تاکید قرار گیرد.