به گزارش اکونا پرس،

سرهنگ "علی موالی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در تشریح این خبر گفت: علت وقوع بسیاری از پرونده های مربوط به حوزه سوء‌استفاده از اطلاعات شخصی افراد، ناشی از نداشتن اطلاعات کافی در حوزه امنیت، نگهداری و حفظ اطلاعات است.

وی افزود: از ذخیره اطلاعات شخصی و محرمانه خود بر روی رایانه ¬هایی که با آن¬ها مستقیماً به اینترنت متصل می¬ شوید ،خودداری کرده و سعی کنید برای ذخیره سازی اطلاعات از لوح¬های فشرده و هاردهای اکسترنال که در آن¬ها تکنولوژی¬ های رمزکننده بکاربرده شده، استفاده کنید.

سرهنگ موالی یادآور شد: جهت تعمیر رایانه خود به افراد قابل اعتماد و نمایندگی¬ های مجاز مراجعه کنید و تا حد ممکن در هنگام تعمیر و یا نصب هرگونه برنامه توسط مراکز تعمیر درکنار رایانه خود حضور داشته باشید و اطلاعات خصوصی و مهم خود مثل اطلاعات مربوط به حساب های بانکی و ... را بر روی رایانه ذخیره نکنید.

رئیس پلیس فتا استان تصریح کرد: اطلاعات و تصاویری که نشان‌دهنده‌ هویت شماست، به هیچ عنوان به اشتراک نگذارید و از باز کرن ایمیل ¬ها، تصاویر و فایل¬هایی که حاوی محتوای مشکوک هستند خودداری کنید و همچنین قبل از اینکه محتوایی را در فضای وب به اشتراک بگذارید و یا با فشار کلید اینتر ارسال کنید خوب فکر کنید که آیا حاوی اطلاعات شخصی و محرمانه است یا خیر.

سرهنگ موالی توصیه کرد: در جهت استفاده از اینترنت و فضای مجازی با برنامه عمل کنید و بی هدف اقدام به بازکردن لینک ها و صفحات نکنید و بدانید که فضای مجازی حریم امن و خصوصی شما نبوده و افراد فرصت طلب و کلاهبردار نیز از این فضا و فرصت بدست آمده غافل نشده و به دنبال دریافت اطلاعات شخصی و بانکی شما و سوء استفاده از آن هستند.