به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی دانشگاه فراهم نمودن محیطی شاداب و با نشاط برای دانشجویان و کارکنان  همواره از تاکیدات هیات رئیسه دانشگاه بوده است. در همین راستا تربیت بدنی دانشگاه با حمایت های مسئولین دانشگاه و اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم توانسته است در سالهای اخیر قدم های بزرگی در فراهم نمودن امکانات و تجهیزات ورزشی دانشگاه بردارد. افتتاح زمین چمن مصنوعی روباز  و افزودن 1200 مترمربع به فضای ورزشی دانشگاه در سال گذشته از مهمترین این اقدامات می باشد. گفتنی است احداث این مجموعه ورزشی با استفاده از چمن مصنوعی با کیفیت و ساخت جایگاه ویژه مربیان و همچنین فنس کشی اطراف زمین با هزینه ای بالغ بر پنج میلیارد ریال از کیفیت بالایی برخوردار است و فضای مطلوبی را برای ورزش مفرح و پرهیجان فوتسال ایجاد نموده است.

از دیگر اقدامات انجام شده، اختصاص بخشی از سالن ورزشی شهید شهریاری به ورزش پر طرفدار تیر اندازی بود که با خرید سه قبضه اسلحه(تفنگ بادی) وتجهیزات وابسته، امکان فعالیت دراین رشته ورزشی نیز برای علاقمندان فراهم گردید.

با اوج گیری کرونا و عدم حضور فیزیکی دانشجویان فرصت مناسبی دست داد تا اداره تربیت بدنی نسبت به مقاوم سازی  تنها سالن ورزشی سرپوشیده دانشگاه اقدام نماید. با استاندارد نمودن این سالن از حیث مباحث  مهندسی، تجهیز امکانات آن با دستگاه های پیشرفته بدنسازی در دستور کارقرار گرفت و با پیگیری های معاونت دانشجویی و اداره تربیت بدنی  وسایل و تجهیزات بروز ورزشی با صرف هرینه ای به میزان یک میلیارد ریال خریداری و نصب گردید.

در رونمایی از این وسابل نصب شده، دکتر رضائی نور رئیس دانشگاه با اشاره به جذب دانشجویان خارجی از مهر ماه سال جاری بر تقویت و افزایش فضا و امکانات ورزشی تاکید نمود.

برخی از دستگاه های نصب شده در سالن شهید شهریاری که در بازدید اعضای هیات رپیسه ازآنها رونمایی شدعبارتند از: