به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری در آیین تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید اداره اوقاف ناحیه دو شهرستان قم با اشاره به فرصت ماه مبارک رمضان برای توبه و استغفار به درگاه الهی اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم از این فرصت و ظرفیت عظیم به خوبی استفاده کنیم.

وی افزود: دعا برای تعجیل در فرج حضرت ولی عصر(عج) یکی از مهمترین و بهترین خواسته‌ها از خداوند است همچنین باید برای ریشه‌کن شدن بیماری کرونا هم به درگاه الهی دعا کنیم چرا که این ویروس، جامعه بشری را با مشکل مواجه کرده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه دین بزرگی نسبت به رهبر و پیشوایمان بر گردن ماست گفت: باید برای سلامتی و موفقیت ایشان که موفقیت جامعه اسلامی است دعا کنیم همچنین به یاد شهدا، صلحا و علمایی باشیم که این مکتب را سینه به سینه به ما رسانده‌اند و حق بزرگی بر گردن ما دارند.

وی ادامه داد: دعا در حق پدر و مادر هم از جمله افضل اعمال در ماه رمضان است هر چند این وظیفه‌ای است که در همه ایام سال بر عهده ماست.

اسکندری در بخش دیگری از سخنان خود با تشکر از زحمات حجت‌الاسلام جمشیدپور رئیس سابق اوقاف و امور خیریه ناحیه دو شهرستان قم عنوان کرد: برادر عزیز حجت‌الاسلام اسدپور هم از امروز عهده‌دار این سمت بوده و امیدواریم همچون مدیران گذشته در این زمینه موفق و بتواند زمینه‌ساز تحولات مثبت باشد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم تصریح کرد: گاهی شخصی با وجود تسلط، توانمندی و آشنایی خوب با امور، در جایی بکار گرفته می‌شود که همه ظرفیت‌هایش به فعلیت نمی‌رسند بنابراین باید تلاش کرد هر کس در جای خودش باشد و اشخاص به عناوین و سمت‌ها توجه نداشته باشند زیرا اصل مطلب، خدمتی است که ارائه شده نه جایگاهی که در آن به خدمت مشغول هستیم.

وی گفت: حجت‌الاسلام جمشیدپور از جمله مدیرانی است که ظرفیت و توانمندی خوبی برای ارائه خدمت در مجموعه اوقاف و امور خیریه است و تلاش می‌کنیم از وی در راستای همین ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

اسکندری با بیان اینکه کارهای زمین‌مانده و عقب مانده‌ای وجود دارند که جز با حضور افرادی توانمند و با تجربه امکان جبران آنها وجود ندارد گفت: از خدمات و زحمات حجت‌الاسلام جمشیدپور در طول خدمت به عنوان رئیس اوقاف ناحیه دو شهرستان قم تقدیر می‌کنیم همچنین از لطف وی برای قبول مسئولیت به سامان رساندن امور اوقاف ناحیه یک شهرستان قم در ادامه این مسیر تشکر می‌کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم عنوان کرد: در قرآن کریم به کیفیت کار توجه شده و کمیت مد نظر نیست در حالیکه گاهی می‌بینیم کمیت‌ها، کیفیت را فدای خود می‌کنند.

وی با اشاره به زمینه‌های گسترده خدمت‌رسانی به مردم در نواحی مختلف اوقاف استان قم گفت: امیدواریم بتوانیم با محوریت بقاع متبرکه و ظرفیت موقوفات، خدمات بیشتری نسبت به گذشته به اقشار مختلف جامعه داشته باشیم.

اسکندری با تاکید بر تحول در فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و قرآنی اوقاف عنوان کرد: به دنبال تغییر و ارتقاء ساختار اوقاف استان قم هستیم و در این زمینه در سازمان اوقاف اقداماتی صورت گرفته است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه لازم است از همه ظرفیت‌ها برای ارتقاء خدمت‌رسانی به مردم بهره ببریم گفت: امیدواریم با اتکا به این پتانسیل‌ها، خدمت‌رسانی بیشتر در مناطق کمتر برخوردار نواحی مختلف داشته باشیم و به این ترتیب کمبودها جبران شوند و انسجام عملی را در مجموعه اوقاف استان شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: ارتباط با چند گروه در سطح نواحی اوقاف اهمیت زیادی دارد؛ نخست خیرین که باید به جذب بیشتر آنها پرداخت و دوم متولیان بقاع متبرکه و موقوفات و همچنین هیئت‌های مذهبی که ظرفیت خوبی برای کمک‌رسانی به مردم هستند زیرا ارتباطات خوب با اینگونه مجموعه‌ها سبب رفع بسیاری از چالش‌ها و مشکلات خواهد شد.

اسکندری با بیان اینکه مشکلات اقتصادی فشار بالایی به مردم وارد کرده است گفت: مردم از سوء مدیریت در رده‌های بالا دلخور هستند بنابراین لازم است در فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی خود، نهایت خوشرفتاری و تعامل را با مردم داشته باشیم و ضمن حفظ کرامت آنها، خدمات اوقاف را ارائه دهیم تا از میزان دلخوری آنها کاسته شود زیرا این مردم بیش از چهار دهه است پای این نظام و انقلاب ایستاده‌اند و در همه صحنه‌ها حضور داشته‌اند.