به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، آیت الله سید محمد سعیدی در پیام آدینه‌ای این هفته قم با بیان اینکه مردم یک ماه امر خدا را انجام داده و نهی خداوند را ترک کردند، اظهار کرد: باید بتوانیم امور خیری که دراین ماه تمرین کردیم را ادامه بدهیم زیرا خداوند پاداش و جزای خیر اعمال را مشروط به آوردن آن اعمال به روز حساب کرده است.

وی بیان اینکه خداوند می فرماید که هر کسی حسنه را با خود به قیامت بیاورد ده برابر آن پاداش خواهد گرفت، افزود: بسیاری ازافراد ممکن است کار خوب انجام دهند ولی نتوانند این کار خیر را با خود به روز حساب ببرند زیرا کارهای خیر در اثر گناهان و توطئه شیطان از دست انسان گرفته می‌شود

امام جمعه قم با بیان اینکه سرمایه ایمان و عمل صالح انسان دشمن دارد و خداوند شیطان را دشمن اعمال خیر دانسته است، گفت: مؤمن باید برای حفظ سرمایه‌های خود برنامه داشته باشد و همانطور که در ماه رمضان برای رضای خدا از خوردن و آشامیدن و بسیاری از گناهان پرهیز کردیم و در شب‌های قدر خود را در پناه قران قرار دادیم در ادامه سال هم این دستاوردها را حفظ کنیم.

 وی با اشاره به افزایش کارهای خیر و مواسات در ماه مبارک رمضان، گفت: باید سنتهای خیر ماه مبارک رمضان مانند کمک به مردم نیازمند و حلالیت طلبیدن از همدیگر را همواره در طول سال ادامه دهیم و حقوق مردم را رعایت کنیم و به همدیگر آزار نرسانیم.

آیت الله سعیدی با اشاره به روایتی از امیرالمؤمنین(ع) روزه حقیقی را پرهیز از گناه عنوان کرد و گفت: ماه رمضان ماه تمرین مقاومت است و ما که یک ماه در برابر شهوات مقاومت کردیم و برای رضای خدا وسوسه نفس را کنار گذاشتیم باید این مسیر را همچنان ادامه بدهیم.

وی با اشاره به روایتی از پیامبر(ص) گرسنگی و تشنگی ماه رمضان را یادآور روز قیامت دانست و گفت: یاد مرگ و قیامت عامل ایستایی و سکون نیست بلکه موجب تنظیم برنامه های انسان و تشویق به انجام امور خیر و ایجاد رغبت به بهشت است زیرا پیامبر(ص) فرمودند کسی که در ماه رمضان روزه بگیرد و شر خود را قطع و چشم خود را از حرام بپوشاند و گناه نکند خداوند بهشت را بر او واجب می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان قم با اشاره به اینکه امسال انتخابات مهم را پیش رو داریم، گفت: هر انتخاباتی حساسیت مخصوص آن زمان را دارد و امروز که کشور ما نیاز به پیشرفت و اقتدار دارد انتخابات یک امتحان بزرگ است تا شرکت کنیم و یک رئیس جمهور شایسته را برای حفظ و تقویت نظام، رشد و تعالی مملکت و ایستادگی در برابر کفر و استکبار جهانی انتخاب کنیم.

وی با بیان این که رئیس جمهور باید مدیر، مدبر، مردم دوست، خدمتگزار و تلاشگر برای رفع محرومیت‌ها باشد، گفت: جناح‌های سیاسی به جای پرداختن به منافع شخصی و جناحی باید به فکر پیشرفت کشور باشند زیرا مسأله انتخابات و تعیین رئیس جمهور یک بازی سیاسی نیست که جناح‌ها به هر قیمتی فقط به فکر پیروزی در این بازی و رأی آوردن باشند.

آیت الله سعیدی با بیان اینکه در قبر و قیامت هرگز از وفاداری به حزب و جناح سیاسی و شکست دادن رقیب سؤال نمی‌شود، این موارد را از گناهان برشمرد و گفت: جناح‌های سیاسی ما باید با هم متحد شوند تا کشور را از نابسامانی، مشکلات و بحران‌ها بیرون آورند.

وی با بیان اینکه به ما دستور داده اند که در برابر کفار شدید و با همدیگر مهربان باشیم، افزود: برخی از افراد که در جناح‌های سیاسی هستند رقیب خود را دشمن فرض می‌کنند و جوری رفتار می‌کنند که گویا باید با دشمن اینگونه رفتار کرد در حالی که همه باید با هم همدل باشیم و اگر شخص شایسته و صالحی باشد به او کمک کنیم و با شور، شعور و بصیرت به اصلح رأی دهیم.

امام جمعه قم در رابطه با حادثه غم‌انگیز افغانستان گفت: جنایتی که بر علیه یک عده دختر دانش‌آموز شیعه افغانستانی انجام دادند نتیجه حضور آمریکا و صهیونیست در منطقه است زیرا این‌ها هرجا باشند جز فساد، تباهی و ناامنی چیزی همراه خود ندارند.

وی با بیان اینکه هنوز هم حب اهل بیت(ع) تاوان دارد، گفت: اینکه در ماه مبارک رمضان پیروان امیرالمؤمنین(ع) به دست ابن ملجم‌های زمان و بقایای بنی امیه به شهادت می‌رسند و سازمان‌های بین‌المللی و مدعیان حقوق بشر سکوت می‌کنند نشان می‌دهد که ما باید با عنایت و توکل بر خدا به خود متکی باشیم و قدم برداشتن با مشرکان و مذاکره با دشمنان و مستکبران جز شکست، تحقیر و ذلت چیزی برای ما نخواهد داشت.

آیت الله سعیدی با اشاره به حوادث خونبار مسجد الاقصی و گلوله باران مردم مظلوم غزه به دست صهیونیست‌ها ابراز کرد: اخیرا این صهیونیست‌های خونخوار و جنایتکاراز بمب‌های شیمیایی علیه مردم مظلوم غزه استفاده کرده‌اند و سازمان‌های حقوق بشری و حکام مزدور منطقه هم ساکت شده اند و در این شرایط وظیفه همه ما است که در برابر این رژیم اشغالگر، فاسد، ظالم و کودک کش موضع بگیریم و به کمک مردم مظلوم فلسطین بشتابیم تا صهیونیست‌ها از کشتار و ظلم به این مردم دست بردارند.