به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی مهندس شجاعی در این رابطه توضیح داد : این میزان لوله گذاری شامل حدود 120 کیلومتر توسعه خطوط انتقال و شبکه توزیع آب در شهر ها و روستاهای استان و حدود 106 کیلومتر اصلاح خطوط انتقال و شبکه توزیع آب فرسوده بوده است.

وی بابیان اینکه در سال گذشته 10 حلقه چاه در سراسر استان به منظور تامین آب شرب شهرها و روستاها حفر شده است بیان نمود : از این تعداد 6  حلقه آن به اتمام رسیده و عمدتا دارای پیشرفت فیزیکی بالای 90 درصد می باشند.

وی همچنین به تجهیزچاه 4 حلقه چاه ،احداث 3 ساختمان موتورخانه و محوطه سازی 477 متر طول ، از تاسیسات آبرسانی در طول این مدت اشاره نمود.

 معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی از عملیات اجرایی احداث 24 باب مخزن ذخیره آب در سال گذشته خبر داد و  تصریح کرد :تعداد 14 باب از این  مخازن مجموعاً به حجم 14070 مترمکعب وارد مدار بهره برداری شده است  و مابقی در مراحل پایانی ساخت قرار دارند.

مهندس شجاعی همچنین از اصلاح 4741 مورد انشعاب ، نصب و راه اندازی 2 دستگاه آب شرین کن به همراه ساخت اتاقک و احداث یک ساختمان اداری در سال گذشته در استان مرکزی خبر داد.

وی طرح های مطالعاتی در زمینه آبرسانی را در این شرکت 18 مورد عنوان نمود و افزود: :مطالعات 9 طرح آبرسانی به پایان رسیده است.

گفتنی است در سال گذشته 40 پروژه آبرسانی به 74 روستا ی استان مرکزی در قالب پویش ملی هر هفته _ الف_ب_ایران و8 پروژه آبرسانی طی دهه فجر  به بهره برداری رسید.