به گزارش اکونا پرس،

به نقل از ایثار واحد استان قم، حجت الاسلام حسن هنرمند در پاسخ به اقدامات بنیاد در زمینه حفظ سلامت و واکسیناسیون جامعه ایثارگرافزود: از ابتدای اعلام انتشار ویروس کرونا کمیته پیشگیری دربنیاد استان قم تشکیل و اقدامات گوناگون از تهیه اقلام بهداشتی، رسیدگی درمانی، تماس تلفنی، اطلاع رسانی پیامکی تا مرحله واکسیناسیون جامعه هدف مورد پیگیری قرار گرفت.

وی ادامه داد: در خصوص واکسیناسیون ضمن شناسایی جامعه هدف پرخطر، اولویت بندی ها انجام و تا کنون جانبازان نخاعی، 70درصد، شیمیایی و والدین شهدا با بیماری‌های زمینه‌ای تزریق واکسن را انجام دادند.

وی ادامه داد: همچنین واکسیناسیون آن تعداد از جامعه هدف که در منزل به بستری هستند و امکان حضور در مراکز درمانی را ندارند ، در منزل برای ایشان انجام شده است.

حجت الاسلام هنرمند افزود: طبق اولویت بندی انجام شده پیامکی از شماره 30001551 برای خانواده ها ارسال شده تا متقاضیان دریافت واکسن کد ملی خود رابه همین شماره  ارسال نمایند.

وی در خصوص روند واکسیناسیون جامعه ایثارگر گفت: خوشبختانه با تعاملات صورت گرفته با استانداری و دانشگاه علوم پزشکی همکاری خوبی در این راستا انجام شده و بدون هیچ گونه مشکل خاصی واکسیناسیون در حال اقدام است.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص نحوه خدمت رسانی به جانبازان نخاعی گفت: طبق قانون جامع ایثارگران ارائه خدمت در زمینه های درمانی، بهداشتی، تامین مسکن، رفاهی، توانبخشی در حال انجام است. اما در حوزه ورزشی نیز با وجود محدودیت های کرونایی با رعایت شیوه نامه ها برای جانبازان اعصاب و روان و نخاعی اقدامات فعال تری نسبت به  گذشته در حال انجام است.

مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران مدیری پاسخگو و در تعامل به رسانه است

خان بابایی مجری برنامه بی تعارف در ابتدای این برنامه ضمن تقدیر از حضورمدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران در برنامه‌ مردم و مسئولان و بی‌تعارف گفت: در طول یکسال گذشته هر زمان از ایشان خواستیم در برنامه های پاسخگویی مسئولان شرکت کنند استقبال کردند و این نشان از تعامل خوب ایشان با رسانه است.

 وی تاکید کرد: شما از مدیران پاسخگوی استان در حوزه خدمت رسانی هستید. در طول یک سال گذشته  شاهدیم که با سعه صدر خدمت به خانواده ها را با جدیت پیگیری می کنید.