به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی، سید علی علوی‌زاده، معاون اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هدف از برگزاری این جلسه را بررسی مشکلات ارائه سرویس اینترنت ثابت به منظور ارتقاء کیفیت اینترنت خانگی دانست.

علوی زاده با اشاره به اینترنتی شدن مدارس و راه‌اندازی شبکه‌های مجازی جهت امور آموزشی افزود: به منظور تسریع در ارائه خدمات اینترنت ثابت به متقاضیان لازم است رانژه خطوط تلفن توسط مخابرات با سرعت بیشتری صورت پذیرد.

معاون اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اشاره به همه گیری بیماری کووید 19 و شرایط خاص حاکم بر کشور و محدودیت‌های اخیر که باعث افزایش بار ترافیکی روی پهنای باند استان شده، تصریح کرد: نقش زیرساخت‌های ارتباطی در گسترش استفاده از ابزارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات و تاثیر آن در کاهش شیوع بیماری کووید 19 از اهمیت ویژه ای برخوردار است و از این رو کیفیت ارائه خدمات شرکت‌های سرویس دهنده اینترنت از اهمیت بسزایی برخوردار است.

 وی افزود: در کارگروه استانی ضمن دریافت گزارشات مشترکین دارای بیشترین قطعی PPPOE و  SNR  نامناسب از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مطابق چک لیست های مربوطه، نسبت به طرح و بررسی مشکلات واصله اقدام شده و نتیجه به کارگروه کشوری منعکس می شود.