به گزارش اکونا پرس،

به نقل از وب دا مرکزی، دکتر سعید چنگیزی آشتیانی، بیان کرد: مطابق طرح تحول نظام آموزشی کلیه دانشگاه های علوم پزشکی کشور مکلف هستند که بر اساس این سیاست گذاری یک تحول و تغییر اساسی و نوین در برنامه‌های آموزشی خودشان اعمال کنند.

وی افزود: این بسته مجموعه ای از یازده دستورالعمل بوده که برای هر کدام از این دستورالعمل ها یک مسئول بسته مشخص در حوزه معاونت آموزشی تعریف شده که این مسئول موظف بوده با همکاری مجموعه ای از افراد همفکر، توانمند و علاقه مند نسبت به جمع آوری منظم اطلاعات هدف گذاری و برنامه ریزی سامان یافته در خصوص نیل به این اهداف، عمل کنند.

وی ضمن اشاره به اینکه کمک هایی در قالب حواله های آموزشی از سوی وزارت بهداشت به حوزه معاونت های آموزشی دانشگاه ها صورت می گیرد، گفت: خدا را شاکریم که این کمک ها که به عنوان کمک در پیشبرد برنامه های طرح تحول نظام آموزشی بوده موجب ارتقاء سطح آموزش دانشگاه علوم پزشکی اراک شده است که این حمایت‌ها جای تقدیر و تشکر دارد.

وی تاکید کرد: در جلسه‌ای با حضور رییس دانشگاه، گزارشی از عملکرد همکاران در یازده عرصه و میزان پیشرفت و عملکرد فعالیت ها داده شد، که نیاز است با همفکری بیشتر نقاط قوت، تقویت و نقاط ضعف رفع و از فرصت ها به نحو احسن و بهتری استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: یکی از حوزه‌های استراتژیک و مهم دانشگاه حوزه آموزشی است و با توجه به اینکه در کشور ده قطب آمایشی وجود دارد و دانشگاه علوم پزشکی اراک در قطب ۶ قرار گرفته و به مسئول و دبیرخانه قطب آمایشی ۶ بسته های طرح تحول ابلاغ می شود و بر این اساس یک تقسیم کار صورت گرفته، دانشگاه علوم پزشکی اراک در این تقسیم کار، دو مأموریت مهم از جمله مجازی سازی و مرجعیت آلاینده های زیستی و تاثیر آن بر نظام سلامت را بر عهده دارد که هر دو بر اساس مطالعات صورت گرفته و با زیرساخت های دانشگاه، انطباق جدی دارد.

دکتر آشتیانی تصریح کرد: در طی این دو سالی که بنده توفیق خدمت در حوزه آموزش را داشتم، از نزدیک شاهد فداکاری ها و تلاش های مثمر ثمر همکاران علاقمند و با پشتکار بودم و اتفاقات بسیار خوب، مبارک و با ارزشی در دانشگاه رخ داده که لازم می دانم از همگان تقدیر و تشکر کنم.

وی در ادامه بیان کرد: در بحث آموزش مجازی سال گذشته محدودیت های متعددی داشتیم که با همکاری و مساعدت تمامی افراد زیرساخت‌ها و بحث های نرم افزاری ارتقا یافت و نوع آشنایی اعضای هیئت علمی، مدرسین و دانشجویان امروز به میزان قابل قبول و مناسبی رسیده است اگرچه هنوز در کل کشور مشکلاتی وجود دارد، ولی دانشگاه تجربیات خوبی در این خصوص پیدا کرده که جزو سرمایه های دانشگاه علوم پزشکی اراک، باقی خواهد ماند.