به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، آیت الله سید محمد سعیدی در وبینار ستاد هماهنگی دهه کرامت با بیان اینکه امسال دهه کرامت با چند مناسبت گره خورده است، اظهار کرد: امسال مناسبت هایی از قبیل سالگرد رحلت امام خمینی(ره)، قیام ۱۵ خرداد، شهادت امام صادق علیه السلام و مسأله مهم انتخابات در دهه کرامت و آستانه آن قرار گرفته است که دهه کرامت امسال را ویژه کرده است.

وی سالگرد انتصاب مقام معظم رهبری در جایگاه ولایت فقیه بعد از رحلت امام خمینی(ره) را مناسبت بزرگی دانست و گفت: بیش از سه دهه است که ایشان به بهترین وجه کشور و منطقه را زیرنظر مدیریت خود قرار داده‌ و نظریه پردازان و سیاست مداران نسبت به هشدارها و پیشگویی های مقام معظم رهبری حساب ویژه‌ای باز می‌کنند.

تولیت آستان مقدس بانوی کرامت با اشاره به انتخاب شعار «خدمت کریمانه، گره گشایی به رسم اهل بیت(ع)» برای دهه کرامت امسال گفت: اهل بیت(ع) در همه عمر با برکت خود گره‌گشای شیعیان و غیر شیعیان بوده‌اند و فرمان امیرالمؤمنین(ع) به مالک اشتر برای رعایت حقوق انسان‌ها به خاطر انسان بودنشان نشان دهنده اهتمام اهل بیت(ع) به گره‌گشایی از مردم بدون هیچ قید و شرطی است.

وی با بیان اینکه اهل بیت(ع) در امور خرد و کلان گره گشا بوده‌اند، افزود: تعیین امیرالمؤمنین(ع) به عنوان رهبر جامعه توسط خداوند برای گره گشایی از زندگی جامعه بود تا با حکمرانی عادلانه مشکلات مردم کمتر شود.

سعیدی ادامه داد: امسال هم انتخابات باید گره‌گشای مشکلات مردم باشد و شخص منتخب باید خدمت کریمانه به مردم را سرلوحه کار خود قرار دهد و این جز با شرکت حداکثری در انتخابات و انتخاب فرد اصلح ممکن نیست.

وی افزود: در دهه کرامت باید برای رضای خداوند مواسات و کمک های مؤمنانه نسبت به اقشار محروم و کم برخوردار افزایش داشته باشد و باید کمک های جاری خود را با نام اهل بیت مزین کنیم تا مردم علقه و معرفت نسبت به اهل بیت (ع) پیدا کنند و بدانند که هرجا پرچمی با نام اهل بیت(ع) برافراشته می‌شود گره‌گشایی هم وجود خواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در استان قم با توصیه به پرهیز از سیاسی کاری در فعالیت‌های مردمی بر لزوم مردمی شدن کمک‌های مؤمنانه در دهه کرامت تأکید کرد و گفت: دهه کرامت را باید با خدمت رسانی به مردم به روش‌هایی مانند تهیه جهیزیه، اطعام مردم و رسیدگی به محرومان با نام اهل بیت(ع) گره بزنیم.