به گزارش اکونا پرس،

حاجی صادقی گفت: در نظام اسلامی اصالت در انتخابات بر بصیرت مردم است و صرف تبلیغات و فضاسازی ها نباید بر اصل بصیرت در انتخاب فرد اصلح تاثیر بگذارد.

به باور وی، بسیاری از فضاسازی های تبلیغاتی صادقانه و درست نیست و افرادی که از تقوای لازم برخودار نباشند در این فضاها سوار شده و آشکارا دروغ گفته و وعده های غیرقابل عمل می کنند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: باید سطح بصیرتی مردم در حدی افزایش یابد که مردم تحت تاثیر فضاسازی های ایام انتخابات قرار نگیرند و در زیر پرچم هر تبلیغی سینه نزنند.

حاجی صادقی گفت: این انتخابات از جنبه امنیت ملی، اقتدار و بسترسازی تحولات عظیم برای بهبود بی اعتمادی ها، دلسردی ها و مشکلات اهمیت بسیاری دارد و از طرف دیگر می تواند با کاهش مشارکت، موجبات سو استفاده جبهه استکبار تبدیل شود.

حاجی صادقی گفت: اینکه زمان مناظرات انتخاباتی بخاطر مسابقه تیم ملی فوتبال در مقدماتی جام جهانی قطر به شب شهادت امام صادق(ع) تغییر می کند نمونه هایی از تغییرات نرم فرهنگی در کشور است.

وی یادآور شد: دشمن تلاش دارد ذائقه فرهنگی مردم را تغییر دهد تا با سرگرم کردن آنها به امور دنیوی آنها را از سنگر و آرمانهای اصیل انقلاب دور نگه دارد در حالی که سوخت رسان اصلی کشور مردم هستند و بدون آنها نمی توان کاری را در کشور به پیش برد.

حاجی صادقی گفت: مردم به دلیل مشکلات و به ویژه تبعیض ها مردم ناراضی و دلگیر هستند و به همین دلیل شورای نگهبان امسال بدون مصلحت اندیشی به احراز صلاحیت ها دست زده است.

عده ای که پیش از این شورای نگهبان را به دلیل برخی احراز صلاحیت ها مورد نقد قرار می دادند در انتخابات پیش رو این نهاد را به خاطر کنار گذاشتن مصلحت اندیشی و پایبندی کامل به موازین و قوانین شرعی مورد هجمه و انتقاد قرار می دهند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: در عراق نیز نظام سیاسی آنها بعد از یک دوره کوتاه تمایل به آمریکا به سمت ایران متمایل شده اند و امروز انقلاب اسلامی در اوج اقتدار خود است و دشمن به درستی فهمیده که انقلاب پاسخ متقابلی به ماجراجویی هایی آنها در دریا، هوا، صنعت موشکی وغیره وارد خواهد کرد.

حاجی صادقی اظهار کرد: انقلاب اسلامی از نظر بعد بین المللی در بهترین شرایط قرار دارد و تنها نگرانی ما مشکل و وضعیت مدیریت در داخل کشور است و برخی از مدیران عملا نمی خواهند کاری برای مردم و کشور انجام دهند و مشکل فراتر از ندانستن مدیران به اصول و ضوابط مدیریتی است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ابراز داشت: علت بی انگیزگی مردم برای حضور در پای صندوق های رای عملکرد ضعیف دولتمردان است ولی آنها با تبلیغات ناجوانمردانه می خواهند کاهش مشارکت را به پای حوزه های علمیه، انقلاب، شورای نگهبان و دین بنویسند.

حاجی صادقی افزود: راه عبور از مشکلات کنونی قهر کردن با صندوق های رای نیست بلکه راهکار عبور از معضلات و نارضایتی های کنونی حضور پرشور مردم برای بسترسازی برای تحولات بزرگ در کشور است و در ادامه تاکید کرد: دولتمردان امروز در جایگاهی نیستید که بخواهند سایرین را در عدم مشارکت متهم کنند چرا که مردم از این افراد بری هستند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در منطق اسلام انتخاب آزاد است اما مومن در قبال انتخاب خود درچهارچوب اسلام مسئول است و باید بتواند نسبت به رای ای که می دهد پاسخ بدهد.

به باور وی، کسانی امروز از یاس و ناامیدی سخن می گویند که علم، توانایی و روحیه تحول ندارند؛ ایجاد تحول در کشور مرد میدان می خواهد و نمی شود با وعده های تبلیغاتی غیر عملیاتی و بازی با احساسات مردم آنها را پای صندوق های رای کشید.

حاجی صادقی اضافه کرد: تحول یعنی سرمایه های خفته نظام را زنده کنیم و برای اجرای عدالت نسخه و برنامه عملیاتی داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: کشور به رییس جمهور و دولتی نیاز دارد که استکبارستیز، ظلم ستیز و در امتداد ولایت باشد و خود را سرباز ولایت بداند.

به باور وی، در طول 42 سال گذشته 4 رییس جمهور منتخب مردم تلاش داشتند خود را در جایگاه رهبری قرار دهند و به قانون گذاری مبادرت بورزند و در ادامه تصریح کرد: ما رییس جمهوری نمی خواهیم که بخواهد به اجتهاد در برابر نص دست بزند. ما دولتی می خواهیم که بصورت کامل تابع منویات مقام معظم رهبری باشد. 

امروز برخی از بزرگان دولت علنی می گویند نظر ما با مقام معظم رهبری در برخی امور متفاوت است؛ باید به آنها بگوییم که شما غلط می کنید نظر مخالفی با ولایت دارید.

وی تشریح کرد : عده ای از جناحی، برای تبلیغات 10 روز آخر انتخابات با پشتوانه سرمایه مادی و شیوه های تبلیغی غربی برای سوار شدن بر موج احساسات مردم برنامه جدی دارند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: در نظام ولایی شان راهبری و مدیریتی روحانیت بیشتر از سایر شئون است چرا که امروز نظام و حکومت ایران در اختیار حوزه های علمیه است و خواستگاه انقلاب 57 در تمام ابعاد وصاحب اصلی آن حوزه های علمیه است.

همچنین حجت الاسلام عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نشست سیاسی تحلیلی (بصائر) که عصر امروز در مدرسه علمیه معصومیه قم برگزار شد، با توجه به رویکرد جدید حوزه و فعالیت های فرهنگی و رسانه حوزه علمیه گفت: بایستی از امکانات و ابزارهای موجود در فضای مجازی بیشتر استفاده شود.

وی باتوجه به فرازی از سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد افکار دشمن و عظیم و نامتجانس بودن آن ادامه داد: دشمن بنا دارد که جلوی ماندگاری انقلاب اسلامی را بگیرد که جبهه انقلاب در  تقابل با آن با تنوع ،انگیزه، ابتکار و برنامه هدایت‌شده باید حرکت کند.

نماینده ولی فقیه در سپاه اظهار داشت:زمینه تفاهم و همکاری سپاه و حوزه های علمیه بایستی تقویت شود تا در راستای تحقق اهداف انقلاب اسلامی هم افزایی صورت گیرد.

حجت الاسلام حاجی صادقی با اشاره به بستر مناسب سپاه در جذب روحانیون روشنگر وانقلابی گفت: هم اکنون تعداد قابل توجهی از طلاب فاضل در سپاه پاسداران به صورت رسمی مشغول به کار اند که معاونت امور روحانیون در قم نیز دفتر جذب دارد تا از ظرفیت مناسب روحانیون در پیشبرد اهداف وهدایت جریان انقلاب استفاده شود.

وی با تاکید بر اهمیت موضوع بصیرت افزایی گفت:از مهمترین ماموریت های سپاه بصیرت افزایی و روشنگری است که این ماموریت به عهده همه رده ها به ویژه معاونت سیاسی سپاه است.

نماینده ولی فقیه در سپاه با توجه به اهمیت فضای مجازی افزود: در این فضا ظرفیت مناسبی است که می‌توان از آن استفاده کرد و به روشنگری و بصیرت افزایی پرداخت و در ادامه تشریح کرد: پژوهشگاه امام صادق، دانشگاه شهید محلاتی، بسیج اساتید و بسیج طلاب  ظرفیت مناسبی برای گسترش فعالیت های سپاه و حوزه علمیه در مسائل مختلف است.

وی در پایان با اشاره به موضوع انتخابات گفت: امروز انتخابات به امنیت ملی ،ماندگاری انقلاب و همچنین اقتدار نظام گره خورده است و می‌تواند سرآغاز تحول باشد.