به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان قم، مهندس مهدی آهنین‌پنجه از کشف 44 دستگاه تولید رمز ارز غیرمجاز در هفتمین اقدام فراگیر صنعت برق کشور خبر داد و گفت: این تعداد دستگاه تولید ارز دیجیتال با حضور عوامل نیروی انتظامی از سه کارخانه صنعتی کشف و ضبط شد.

وی افزود: این کارخانه‌ها با استفاده غیرمجاز از دستگاه‌های رمز ارز معادل برق 250 خانوار را در سال مصرف می‌کردند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم همچنین بازرسی از دستگاه‌های اداری، نهادها و بانک‌های پرمصرف را از دیگر برنامه‌های این مانور اعلام کرد و از اخطار قطع برق به 42 دستگاه پرمصرف خبر داد.

وی با تأکید بر اینکه مصرف برق تمام دستگاه‌های اداری و اجرایی به صورت هوشمند رصد می‌شوند، یادآور شد: به دستگاه‌های پرمصرف اخطار داده می‌شود و در صورت اینکه به این اخطارها توجه نشود و مصارف کاهش پیدا نکند برق آن‌ها قطع می‌شود.

آهنین‌پنجه در ادامه با اشاره به تغییر ساعات کار ادارات به منظور جا به جایی بار شبکه از 17 خردادماه تا پایان مردادماه به پیشنهاد شرکت توزیع برق استان و موافقت استاندار گفت: امیدواریم با کاهش مصارف برق به ویژه در ساعت پیک شاهد کاهش خاموشی‌های اضطراری به ویژه در بخش‌های صنعت و کشاورزی باشیم.

وی ساعات پیک‌بار ادارات را از 11 الی 15 اعلام و خاطرنشان کرد: ادارات و نهادها و بانک‌ها باید در ساعات کاری و پیک‌بار 50 درصد و در پایان وقت اداری نیز 90 درصد از مصارف خود را کاهش دهند.