به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، سید سجاد موسوی قیداری ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز میلاد حضرت معصومه(س)، روز دختر و آغاز دهه کرامت و همچنین سالروز میلاد امام رضا(ع) اظهار کرد: بر این اساس برنامه‌های مختلفی با محوریت بقاع شاخص ناحیه یک شهرستان قم تدارک دیده شده است.

وی افزود: به خاطر فرا رسیدن این مناسبت‌های فرخنده، مبلغان اعزامی و بومی اوقاف در بقاع شاخص مستقر شده و با همکاری گروه گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و شهرداری قم، اقدام به معرفی امامزادگان و ابنیه تاریخی بقاع متبرکه می‌کنند.

رئیس اوقاف و امور خیریه ناحیه یک شهرستان قم با بیان اینکه پنجم ذی القعده هم به نام روز ملی تکریم امامزادگان نامگذاری شده است گفت: بر این اساس آیین بزرگداشت امامزاده احمد بن قاسم(ع) به عنوان برنامه شاخص در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: این آیین باشکوه شامل پخش برنامه‌ای تلویزیونی از سیمای مرکز قم و از جوار حرم مطهر این امامزاده واجب التعظیم، برگزاری مسابقه ورزشی و راه‌اندازی کاروان شادی دوچرخه‌سواران با همکاری شهرداری و با عنوان «شمیم برکات»، مراسم کلنگ‌زنی ساخت شبستان در جوار بقعه متبرکه، برگزاری مسابقه فرهنگی با محوریت معرفی این امامزاده و غبارروبی حرم مطهر خواهد بود.

موسوی قیداری عنوان کرد: در هفت بقعه دیگر ناحیه یک هم مراسمی به صورت مجازی بر اساس دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا تدارک دیده شده است.