به گزارش اکونا پرس،

سعید جمشیدی افزود : با گذشت 12 سال از بهره برداری مخزن 705  انبار نفت منطقه استان مرکزی با ظرفیت 40میلیون لیتر از فراورده بنزین  سقف  آن   زنگ زدایی و رنگ آمیزی شد.

جمشیدی افزود  جهت تعمیرات اساسی مخزن 705 عملیات بلاستینگ و رنگ آمیزی سقف شناور آن به مساحت  حدود دو هزار و 500 متر مربع  آماده سازی و در نهایت با رنگ پرایمر رنگ امیزی شد.

مدیر منطقه استان مرکزی افزود درجه اماده سازی بلاستینگ بصورت شن ریزی کامل تر شامل sa2 ½   صورت گرفته و طبق این روش میزان الودگی باقیمانده در هر سطوح کمتر از 5 درصد می باشد.

این مقام مسئول به سیستم استفاده شده دررنگ آمیزی  مخازن اشاره کرد وگفت: این سیستم در مخزن مورد اشاره  دارای سه لایه 270 میکرومتری  شامل : پرایمر ( به ضخامت 70 میکرو متر) بعنوان لایه زیرین،  لایه میانی از جنس  اپوکسی ( به ضخامت 150 میکرو متر) و لایه آخر پلی اورتان ( به ضخامت 50 میکرو متر) می باشدبطوری که مراحل مذکور پس از آماده سازی هر سطح با حفظ شرایط جوی و زمانی انجام شده است .

ایشان در پایان خاطر نشان کرد و گفت:  این پروژه به منظور افزایش ایمنی و طول عمر مخزن در دستور کار واحد مهندسی انبار قرار گرفت و طبق گزارش واحد مربوطه  بر روی رنگ مورد استفاده آزمایش هایی شامل  تعیین میزان سختی ، نوع رزین ،  اندازه گیری دانسیته رنگ ، ویسکوزیته، درصد وزنی، چسبندگی رنگ ،رطوبت ، مه نمکی و ... توسط پژوهشگاه صنعت نفت انجام گرفته که این خود میتواند در کیفیت این نوع رنگ آمیزی و میزان مقاومت آن برای طول عمربیشترمخزن  موثر باشد . در پایان ایشان از تلاشگران این فرآن تقدیر و تشکر نمود